• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
מפרט מחשב
היי 
אז ככה אני משתמש בבלנדר בצורה חובבנית כל תקופת התיכון אבל עכשיו כשסיימתי נכנסתי קצת יותר חזק ויש לי בעיה פשוטה המחשב שלי חלש מידי (כנראה) הוא לא מצליח לרנדר לי דשא מורכב מידי (גם לא מים) ובכלל כל פרויקט עם אובייקטים מורכבים זה לא הולך! אז הבנתי שהבעיה היא במפרט (מעבד ראם וכו') אז אם מישהו יוכל לכתוב לי כאן מפרט למחשב טוב+ אני ממש אודה לו 
אגב הבנתי מחבר שלי שיש לAMD מעבד חזק ממש טיפה יותר מהI7 של אינטל במחיר הרבה יותר שפוי
עזוב AMD, לא שווה את ההשקעה.
ורק מהסיבה הפשוטה ביותר שהתמיכה של בלנדר מבחינת GPU היא במעבדי אינטל וכרטיסי מסך של NVIDIA.
בעקרון, 4 GB RAM, מעבד אינטל QUAD וכרטיס מסך של NVIDIA מסדרה 9 ומעלה יעשו את העבודה יופי.
אוקי תודה רבה

איזה מעבד (אני לא מבין מה זה QUAD)י I-3/5/7 ליבה כפולה או לא? כמה ג'יגה הרץ 
תודה ממש
((04.06.2013), 00:37)טל עטיה כתב: אוקי תודה רבה

תודה ממש

אני עובד עם מחשב בן חמש שנים שהמפרט שלו הוא 4GB RAM, מעבד אינטל QUADCORE - כלומר- ארבע ליבות וכרטיס מסך של NVIDIA - GSO 9800
כלומר, לפני כחמש שנים המחשב הזה היה מפלצת, היום הוא  כבר קרוב ללהיות לא רלוונטי.
אבל עדיין אני מצליח לרנדר סצינות של מיליון פוליגונים פחות או יותר עם CYCLES ברזולוציה של A4 ומשהו בסביבות 300 SAMPLES בלי שהתוכנה תתרסק יותר מדי.
מבחינת מפרט, הפוקוס צריך להיות על הרבה מאוד זכרון, מעבד חזק וכרטיס מסך שיכול להריץ את FARCRY3 בלי יותר מדי בעיות. וכמובן, כל שיטה של אופטימיזציה בסצינות של בלנדר רק יעזרו - כלומר- לקמץ בפוליגונים איפה שאפשר, לקמץ ברזולוציה של טקסטורות איפה שאפשר, וגם תאורה - לא יותר מהמינימום ההכרחי.
תודה רבה =)
((04.06.2013), 00:53)BigMouse כתב:
((04.06.2013), 00:37)טל עטיה כתב: אוקי תודה רבה

תודה ממש

אני עובד עם מחשב בן חמש שנים שהמפרט שלו הוא 4GB RAM, מעבד אינטל QUADCORE - כלומר- ארבע ליבות וכרטיס מסך של NVIDIA - GSO 9800
כלומר, לפני כחמש שנים המחשב הזה היה מפלצת, היום הוא  כבר קרוב ללהיות לא רלוונטי.
אבל עדיין אני מצליח לרנדר סצינות של מיליון פוליגונים פחות או יותר עם CYCLES ברזולוציה של A4 ומשהו בסביבות 300 SAMPLES בלי שהתוכנה תתרסק יותר מדי.
מבחינת מפרט, הפוקוס צריך להיות על הרבה מאוד זכרון, מעבד חזק וכרטיס מסך שיכול להריץ את FARCRY3 בלי יותר מדי בעיות. וכמובן, כל שיטה של אופטימיזציה בסצינות של בלנדר רק יעזרו - כלומר- לקמץ בפוליגונים איפה שאפשר, לקמץ ברזולוציה של טקסטורות איפה שאפשר, וגם תאורה - לא יותר מהמינימום ההכרחי.
קצת לא נכון לגבי הכרטיס מסך שלך, אם אני לא טועה הוא לא נתמך רשמית והמגמה היא בכלל לא לתמוך בו כשישתמשו בגרסה חדשה יותר של Cuda.

טל, בגדול אני כן מסכים עם מה שאמר BigMouse לגבי מעבדי אינטל אבל שים לב, ממש בקרוב AMD ישיקו סט חדש של מעבדים, אם הם עשו את ההתקדמות שאנו צריכים יתכן והם יהיו שווים יותר מאינטל בכל מה שקשור לרינדור על המעבד, אני מציין את זה כי לAMD יש יותר ליבות במעבד וכשמדובר על סייקלס זה משמעותי.
עד היום היה להם בעיה של חוסר ניצול הכוח הזה וממש מעניין אותי מה בקשר למעבדים החדשים שלהם, דבר נוסף שמעניין אותי עוד יותר זה שלאחרונה הכניסו לבלנדר אפשרות לרנדר בOpenCL מה שאומר שגם המעבד וגם הכרטיס הגרפי עובדים ביחד על הרינדור, אופציה זאת נתמכת כרגע רק באינטל כי לAMD חסר רכיב שאיני זוכר את שמו כרגע שלא מנצל את המעבד.
בקיצור אני מקווה שAMD יפגיזו הפעם כי נמאס לי מאינטל.

גילוי נאות: אני בעלים של I5.
בדיוק על זה דיברתי חבר שלי אמר לי על זה (על המעבד החדש) ומז"א אומרת שבלנדר לא תומכת בAMD ןתומכת רק באינטל ואינווידיה? אם לדוגמא קניתי מעבד של AMD וכרטיס מסך של ASUS אז הבלנדר לא ינצל את הרכיבים כמו שצריך?!
בלנדר ינצל הכל כמו שצריך רק שלAMD היה חסר פקודות מסויימות במעבד מה שגרם שהמעבד לא יכל לתת פונקציונליות מסויימת.
אסוס היא החברה המייצרת של הכרטיס, היא משתמשת ברכיבים של או נבידיה או ATI שכיום נקראים AMD,
הדבר נכון גם לגבי שאר החברות כמו MSI וכו'
אוקי הבנתי אז זה לא משנה בעצם אם זה של איסוס או של אינבידיה כי הרכיבים עצמם של אינבידיה תודה רבה אתה יודע מתי המעבדים החדשים אמורים לצאת?
((04.06.2013), 13:22)טל עטיה כתב: אוקי הבנתי אז זה לא משנה בעצם אם זה של איסוס או של אינבידיה כי הרכיבים עצמם של אינבידיה תודה רבה אתה יודע מתי המעבדים החדשים אמורים לצאת?

נבידיה לא מוציאה כרטיסים היא מוציאה צ'יפים, אל דאגה אם אתה קורה של נבידיה אתה לא תפספס את זה על האריזה, כנ"ל לגבי AMD :-)