• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
פרוייקט משותף - הכרזה!
או.קיי, רוצים להתחיל לעבוד?
אז אני כבר התחלתי -
היה לי רעיון לבנות סביבה עירונית גדולה שתהיה מספיק מפורטת למבט מגובה מעוף ציפור וגם מספיק גדולה כדי שיהיה גם מרחב למעוף ציפור. בניתי תכנית שהעברתי לבלנדר של שכונה (מבוססת מאוד בעקיפין על שכונת כוכב הצפון בת"א). הרעיון הוא סביבת מגורים מודרנית אבל לא של קבלן אחד אלא מגוונת מבחינת האדריכלות.

צירפתי רנדר של ההתחלה.

כמה קוים מנחים:
כדי שהסביבה תוכל להיות גדולה ומפורטת מספיק, יש לשמור על ספירת פוליגונים נמוכה ככל האפשר וכן לשמור על טקסטורות ברזולוציה נורמלית למרות שכרגע רציתי לבסס את הבנייה על בעיקר טקסטורות, כלומר - בלוקים של עד 20 פוליגונים עם טקסטורות מפורטות מולבשות עם UV אבל נראה לי שכל אחד יעשה מה שנראה לו כל עוד אני אוכל לפתוח את קובץ הפרוייקט במחשב שלי.
כרגע יש משטח של "איים" שמייצגים את פני השטח ללא הכבישים, בגלל שהכבישים נמוכים יותר חשבתי להוסיף אותם אחר כך במישור נפרד. עד עכשיו בניתי בניין אחד שיושב על מרכז מסחרי ולידו התחלה של גן ציבורי.
את הטקסטורות הורדתי בעיקר מCGTEXTURES ומהם בניתי בפוטושופ את הטקסטורה על ה UV LAYOUT
הפרוייקט נבנה בבלנדר 2.57 (שזו אחלה גירסא, אגב)

הצורה הכי נוחה שנראה לי כרגע לשתף ולסנכרן את ההתקדמות על הפרוייקט היא עם DROPBOX.
פתחתי תיבת דואר משותפת בGMAIL, פשוט תיכנסו לחשבון הזה:
citybuild.blender@gmail.com
סיסמא:
citybuild
תתקינו DROPBOX (למי שאין) ויאללה.

אני מציע שכדי שלא נדרוס דברים אחד לשני, כל אחד ישמור לעצמו קובץ שלו ואחר כך אפשר לחבר את כולם בLINK או APPEND
להצעות, שאלות וכד' אני לרשותכם.

מתי
וואו כמה זמן עבדת על זה?
עבדתי על זה אתמול, ON&OFF
סך הכל איזה 5 שעות
וואו אני נכנס עכשיו לdropbox כדי לראות את זה.
יש לי רעיון שיכול לקדם את הפרוייקט הזה ועוד רבים:
צריך שיהיו כאלו שירכזו את ניהול הפרוייקט ויחלקו את הפרוייקט למשימות ותתי משימות ואז לפרסם אותם וכו׳
ככה אפשר להשתתף בצורה קלה ופשוטה, פשוט לבחור משימה ולבצע אותה, כי כרגע הכל נראה כל כך גדול אבל אין משהו ספציפי שאני יודע שאני פותח את התוכנה, עושה אותו ומעלה אותו.
כשלד כללי צריך לפתוח בדרופבוקס ספריה ולשתף אותה עם כל חברי הפורום שעש להם חשבון כזה (ככה לא צריך להסתבך עם מיילים) לחלק את הפרוייקט לתתי ספריות (האמת עכשיו שאני חושב על זה נראה שעדיף שרת ftp כי אז אני יכול להוריד רק את מה שאני רוצה לעבוד עליו ולא את כל הפרוייקט (וככה גם לא ייגמר לי המקום בדרופבוקס...)
צריך שיהיה שם:
• סקיצות (מישהו שיעשה את הסקיצות בהתאם למה שמתוכנן)
• מודלים (כל מודל בקובץ שונה, נבנה בהתאם לסקיצות, תהיה ספריה שמכילה את הסקיצה, תמונות רפרנס, קובץ טקסט שמכיל את ההוראות מה רוצים ואת מצב התקדמות המודל)
• ספריית טקסטורות וחומרים שונים (יש לי כבר מוכן נשאר רק לשתף)
• ריגים (קובץ שונה, ניתן גם להשיג מוכן מהאינטרנט (זה נקרא mocup ובלנדר תומכת בפורמט הנפוץ)
• ניתן להשתמש בשירותי גוגל (מייל, לוח שנה) כדי לקבוע פגישות, לצ׳וטט ולקבוע זמנים על כל חלקי הפרוייקט
• כדי שיהיה תיעוד מלא במקום מרוכז של כל מה שעשינו (זה טוב להמשך)
• אנימציות לרינדור (לאלו שיש להם מחשב חזק)

זהו בינתיים, לצערי אני לא יכול להשתתף הרבה כמו שאני רוצה (זמן פנוי קטן ומחשב עגלה)
אבל עדיין רוצה (ומשימות קטנות יכולות לעזור)
שבת שלום ובהצלחה לכולנו!!!
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
מסכים בהחלט, גם אני חשבתי על בערך אותו רעיון.
לדעתי, צריך לפתוח פורום מיוחד בשביל המשימות ותתי המשימות.
amichay כתב:מסכים בהחלט, גם אני חשבתי על בערך אותו רעיון.
לדעתי, צריך לפתוח פורום מיוחד בשביל המשימות ותתי המשימות.
לא נראה לי שפורום זה הכלי המתאים לניהול פרוייקט, ישנם כלים אחרים הרבה יותר טובים עבור זה.
למשל:
http://www.wreckamovie.com - אתר מיוחד לניהול פרוייקטים של סרטים וכו'.
עוד רשימה נחמדה:
http://sixrevisions.com/tools/15-free-to...laboration :mrgreen:

עוד הצעה קטנה:
שמישהו יפתח ספריה בדרופבוקס שלו ששם נשים את כל הדברים וכל אחד כאן בפורום יכתוב את המייל שלו כדי שהוא יוכל לשתף אותו בספריה הזו, ככה כל אחד יוכל להיכנס לספריה הזו עם הדרופבוקס הפרטי שלו ולא נצטרך לשתף חשבון דרופבוקס אחד (זה לא נוח בסינכרונים כשיש עוד חשבון)
המייל שלי: yanivg101 @ גימייל.

יניב גרשוני | תלתיסט
לדעתי הפרויקט מאד נחמד אבל כשאני נכנס לבלנדר ומנסה להתחיל לעבוד אין לי מושג מה לעשות.
amichay כתב:לדעתי הפרויקט מאד נחמד אבל כשאני נכנס לבלנדר ומנסה להתחיל לעבוד אין לי מושג מה לעשות.
זאת בדיוק הנקודה. צריך לחתוך את הפרוייקט לחלקים קטנים ולהגדיר אותם בצורה פשוטה, למשל:
מודל: תיאור המודל בפשטות.
פוליגונים: טווח פוליגונים רצוי (עד כמה המודל יהיה מפורט או פשוט)
תמונות או סקיצות איך המודל אמור להיראות.

כל זה כתוב בקובץ טקסט ויושב בספריה נפרדת בעץ הפרוייקט עם כל שאר הקבצים הנלווים (בהתחלה רק קובץ הטקסט עם עוד תמונת תיאור ואח"כ הקבצים של בלנדר וכו')
כל אחד יקבל משימה שהיא בעצם הספריה הספציפית הזו (כל מודל או משימה יקבל ספריה כזו)

יניב גרשוני | תלתיסט
היי,

הצורה שאני התחלתי לעבוד על הפרוייקט והשיטה שנראה לי הכי קלה להתמודד איתו זה באמת לעבוד עליו חלק חלק - ותכלס הוא מחולק כבר - בשלב הראשון יש את המפה של השטחים שבין הכבישים, כמו "איים", אני פשוט תופס "אי" כזה, מחליט מה יהיה עליו, בונה לו את הטקסטורה בפוטושופ, (דשא, מדרכה, בטון וכן הלאה) אם החלטתי שיש עליו מבנה או מספר מבנים, אני בונה אותם מאובייקט BOX שאני ממקם במקום הרצוי במינימום פוליגונים ועל המבנה בונה טקסטורה בUV,מוסיף כמה עצים אם צריך וזהו, סיימתי עם האי הזה אני עובר הלאה ל"אי" הבא.
ושוב, הכל פתוח, לא רציתי שיהיה לזה איזה סקיצה כוללת שתכלול את כל הפרוייקט אלא בניה של בלוק אחרי בלוק - כמו שזה נוצר במציאות כשלא מתכננים ובונים שכונה שלמה אלא כל קבלן עם האדריכל שלו בונים בניין אחד או כמה בניינים כפרוייקט יחיד.

השאיפה היא בסופו של דבר יהיה אפשר להשתמש בפרוייקט הזה כסצנה רב תכליתית כרקע לפרוייקטים אדריכליים (בכל הדמיות החוץ שעשיתי תמיד נתקלתי בבעיה שאני צריך רקע של עיר ולא היה לי והייתי צריך להרכיב תמונות רקע עם המון עיבוד בפוטושופ),
או אזור עירוני שיהיה אפשר להשתמש בו למשחקי מחשב וכן הלאה.
Amichai, פשוט תנסה, אל תנסה לתקוף את הפרוייקט כולו בחתיכה אחת אלא חלק חלק - בניין יחיד על שטח "אי" כזה ומשם זה פשוט מתחיל לזרום. בכוונה התחלתי עם השוליים עד שאני אשתכלל עם השיטה, הרעיון הקונספטואלי היחיד שהיה לי לגבי הפרוייקט הוא שבאזור המרכזי של המפה ששרטטתי יהיה אזור עסקים עם בנייני משרדים וגורדי שחקים והשטחים מסביב יהיו יותר אזורי מגורים.

בשבוע האחרון לא הייתי ממש פנוי להמשיך עם זה, הספקתי להוסיף וילה.
אבל כשיהיה לי זמן אני אמשיך עם זה ואני אשתדל גם לתעד את תהליך העבודה שאולי יסביר יותר טוב למה אני מתכוון.

אגב, למי שלא יודע, מסתבר שלNvidia יש פלאגאין לפוטושופ שממיר תמונות לNORMAL MAP תקני:

http://developer.nvidia.com/nvidia-textu...-photoshop