• 1 הצבעות - 5 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
אני מעוניין להתחיל ללמוד איך מכינים מישחקים
Question 
תודה מראש
נראה כמו התחלה טובה
http://cgcookie.com/blender/2011/05/08/g...asic-game/
הכנת משחקים כולל הרבה תחומים,
תלת מימד(מידול וטקסטור בעיקר), תכנות, game design (תכנון המשחק והשלבים), עיצוב.

בשביל תלת ממד, אתה נמצא בפורום הנכון(בלנדר),
בשביל תכנות תוכל ללמוד שפת תכנות (לדוגמה: פייתון/C#/JAVA) וגם ללמוד להשתמש במנוע משחקים שתבחר,
game design תקרא איזה ספר על game design
בשביל עיצוב תלמד להשתמש בפוטושופ/GIMP או כל תוכנת עיצוב אחרת

בשביל כל אחד מהתחומים שציינתי אלו תחומים שאפשר ללמוד בעיקר
ע"י ניסיון, אם תקרא ספר או תלמד איך להשתמש בתוכנה, זה לא יספיק כדי לבנות משחק טוב.
וגם אל תצפה שתהיה טוב על ההתחלה.

הנה אתר נחמד של פיתוח משחקים:
http://www.gamedev.net/page/index.html
בהצלחה Smile
ברוך הבא לפורום!!!!
בעקרון תצטרך ללמוד לפי הסדר הבא:
מידול (או ייבוא של מודלים מוכנים)
מידול כולל: חומרים, טקסטורות, טופולוגיה, רה-טופולוגיה (כדי להפוך מודל מורכב לפשוט יותר)
אח״כ תכנס לעולם הריג (או שתוריד מודלים עם ריג...)
אח״כ אנימציות
אח״כ שימוש באנימציות במנוע המשחקים
פייתון (אם אתה רוצה לעבוד במנוע של בלנדר)

מממ... ולהכין קפה, זה לא זה בלי קפה טוב
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
((19.05.2013), 14:08)יניב כתב: ברוך הבא לפורום!!!!
בעקרון תצטרך ללמוד לפי הסדר הבא:
מידול (או ייבוא של מודלים מוכנים)
מידול כולל: חומרים, טקסטורות, טופולוגיה, רה-טופולוגיה (כדי להפוך מודל מורכב לפשוט יותר)
אח״כ תכנס לעולם הריג (או שתוריד מודלים עם ריג...)
אח״כ אנימציות
אח״כ שימוש באנימציות במנוע המשחקים
פייתון (אם אתה רוצה לעבוד במנוע של בלנדר)

מממ... ולהכין קפה, זה לא זה בלי קפה טוב

לבינתיים יש 2וחצי דברים שאני יודע די טוב לעשות 
1) כמובן להכין קפה (למרות שזה לא לפי הסדר)
2)למדל (להגדיל להקטין, להזיז, לסובב, להוסיף אייג'-לופים ועוד...)
3)קצת תקטורות 
איפה אני יכול ללמוד עוד?
http://forum.blender.org.il/showthread.php?tid=186
הצעה שלי, תתחיל איזשהו פרוייקט ותשתף על כל דבר, התקדמות, איפה אתה נתקע, כך אני חושב שנוכל להתקדם הכי טוב.
אני הייתי קופץ גבוה, נניח מרוץ מכוניות או FPS?
נתחיל עם מה יש לנו במשחק, אלו דמויות/רכבים יהיו שם ונתקדם הלאה.

מה אתה אומר?
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
בשביל לבנות משחקים בבלנדר - להלן כמה טיפים לגבי הדברים שצריך להתמקד בהם:
מידול - להיות הכי קמצן בעולם בפוליגונים, להתמקד בלייצר מודלים שייראו משכנעים במינימום של המינימום האפשרי.
וכן, כשבונים סצנה, עדיף לבנות הרבה מודלים פשוטים מאשר מעט מודלים מורכבים - כלומר, אם למשל אתה רוצה לבנות בית,
תבנה אותו מחלקים נפרדים פשוטים יותר ולא כאובייקט אחד מורכב. ניתן לבנות בשלב ראשון אובייקט אחד אבל אחר כך לפרק אותו
לאובייקטים נפרדים, זה עדיף גם מבחינת החומרים.
לגבי חומרים וזה חשוב מאוד - לשמור שלכל אובייקט יהיה חומר אחד בלבד - כלומר לא לשלב כמה חומרים במודל אחד.
והדבר הכי חשוב, שזה בעצם עושה את כל ההבדל בין משחקים שנראים טוב ורצים חלק לבין משחקים שנראים ככה ורצים ככה -
טקסטורות - להפוך לאלוף בBAKING של טקסטורות, מנסיון - זה המון עבודה ודורש אימון.
מה שעושים בד"כ, בונים את הסצנה עם החומרים והתאורות והכל, אם רוצים להוסיף עוד עבודה אז גם בונים את הסצנה הראשונית עם מודלים מורכבים יותר
ואח"כ מפשטים אותה ו"אופים" את הטקסטורות - למעשה מרנדרים את האובייקטים עם כל התאורה והחומרים והכל לפי פריסת הUV שלהם.
כן, כל אובייקט בסצנה צריך להיות עם פריסת UV, וכמובן צריך לעשות פריסות שמנצלות מקסימום שטח של התמונה, על מנת לחסוך בייטים איפה שאפשר.
חיסכון זה הכל בבניית סצנות למשחקים.
השלב הבא זה האובייקטים הדינמיים, כלומר אובייקטים שיש להם אנימציה - דלתות נפתחות, ילדים רצים, זומבים מתפוצצים וכן הלאה.
ובסופו של דבר -החלק הקל, אני יודע שזה נשמע מפתיע אבל דווקא התכנות של המשחק זה החלק היותר קל.
אין ממש צורך ללמוד תכנות בפיית'ון או משהו כזה - הLOGIC EDITOR של הבלנדר עושה את רוב העבודה, קל ללמוד אותו ולהבין אותו.
ואם רוצים דברים יותר מורכבים יש המון סקריפטים שאפשר להוריד.
בקיצור לבנות משחקים בבלנדר זה לא כזה פשוט כמו שזה נשמע, אבל זה גם לא בשמיים, זה רק דורש הרבה מאוד עבודה.
((19.05.2013), 23:43)BigMouse כתב: בשביל לבנות משחקים בבלנדר - להלן כמה טיפים לגבי הדברים שצריך להתמקד בהם:
מידול - להיות הכי קמצן בעולם בפוליגונים, להתמקד בלייצר מודלים שייראו משכנעים במינימום של המינימום האפשרי.
וכן, כשבונים סצנה, עדיף לבנות הרבה מודלים פשוטים מאשר מעט מודלים מורכבים - כלומר, אם למשל אתה רוצה לבנות בית,
תבנה אותו מחלקים נפרדים פשוטים יותר ולא כאובייקט אחד מורכב. ניתן לבנות בשלב ראשון אובייקט אחד אבל אחר כך לפרק אותו
לאובייקטים נפרדים, זה עדיף גם מבחינת החומרים.
לגבי חומרים וזה חשוב מאוד - לשמור שלכל אובייקט יהיה חומר אחד בלבד - כלומר לא לשלב כמה חומרים במודל אחד.
והדבר הכי חשוב, שזה בעצם עושה את כל ההבדל בין משחקים שנראים טוב ורצים חלק לבין משחקים שנראים ככה ורצים ככה -
טקסטורות - להפוך לאלוף בBAKING של טקסטורות, מנסיון - זה המון עבודה ודורש אימון.
מה שעושים בד"כ, בונים את הסצנה עם החומרים והתאורות והכל, אם רוצים להוסיף עוד עבודה אז גם בונים את הסצנה הראשונית עם מודלים מורכבים יותר
ואח"כ מפשטים אותה ו"אופים" את הטקסטורות - למעשה מרנדרים את האובייקטים עם כל התאורה והחומרים והכל לפי פריסת הUV שלהם.
כן, כל אובייקט בסצנה צריך להיות עם פריסת UV, וכמובן צריך לעשות פריסות שמנצלות מקסימום שטח של התמונה, על מנת לחסוך בייטים איפה שאפשר.
חיסכון זה הכל בבניית סצנות למשחקים.
השלב הבא זה האובייקטים הדינמיים, כלומר אובייקטים שיש להם אנימציה - דלתות נפתחות, ילדים רצים, זומבים מתפוצצים וכן הלאה.
ובסופו של דבר -החלק הקל, אני יודע שזה נשמע מפתיע אבל דווקא התכנות של המשחק זה החלק היותר קל.
אין ממש צורך ללמוד תכנות בפיית'ון או משהו כזה - הLOGIC EDITOR של הבלנדר עושה את רוב העבודה, קל ללמוד אותו ולהבין אותו.
ואם רוצים דברים יותר מורכבים יש המון סקריפטים שאפשר להוריד.
בקיצור לבנות משחקים בבלנדר זה לא כזה פשוט כמו שזה נשמע, אבל זה גם לא בשמיים, זה רק דורש הרבה מאוד עבודה.

תודה רבה
((19.05.2013), 20:44)יניב כתב: הצעה שלי, תתחיל איזשהו פרוייקט ותשתף על כל דבר, התקדמות, איפה אתה נתקע, כך אני חושב שנוכל להתקדם הכי טוב.
אני הייתי קופץ גבוה, נניח מרוץ מכוניות או FPS?
נתחיל עם מה יש לנו במשחק, אלו דמויות/רכבים יהיו שם ונתקדם הלאה.

מה אתה אומר?

מצוין בוא נלך על מרוץ מכוניות.

אז פשוט לבנות רכבים?