• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
מפרט טכני עבור מחשב נייח
shaulmazor;2274 כתב:קודם אני רוצה להתייחס לנושא "מחשבי העל", למי שלא מבין במחשבים ורוצה "מחשב על שיריץ הכל" צריך לדעת:
קודם כל, לפני שאתם רצים לקנות מחשב ב8 אלף (ומעלה) חשוב שתשאלו קודם. תשאלו חברים, תשאלו בפורום תשאלו בכמה חנויות (על הדרך תעשו השוואת מחירים בין החנויות).
עדיף לשאול ולצאת "טיפש" ל5 דקות מאשר להישאר טיפש כל החיים. ובמקרה הזה לבזבז 8 אלף לחינם.

מפרטים כאלה, מעבדים את ערכם לאחר פחות משנה. כל הזמן יוצאים כרטיסי מסך, מעבדים, SDD, חזקים וטובים יותר.
ועלותם גבוה לטווח קצר, היום המפרט עולה 14 אלף. אבל אחרי שנה.. 10 אלף ועוד שנתיים בין 6-8.
לפני כמה שנים קרה לי אותו דבר, רציתי לקנות "מחשב על" בלי שידעתי בכלל על חומרה. בניתי בעזרת פורום מסוים מחשב ב11 אלף.
הלכתי לKSP, והזמנתי אותו. למזלי, הכרטיס האשראי שלי היה מוגבל ל2000 שח. אם הייתי מסיים את הרכישה, סביר להניח שהייתי מאוד מאוכזב היום.
היום המפרט עולה 5 אלף - 3 שנים אחרי. הכרטיס הכי חזק אז - היום בין החלשים, המעבד נחשב יחסית ישן והSDD בכלל קורא/כותב ב120 מגה.

אז לפני שאתה רץ לקנות את המפרט, תחשוב טוב אם אתה בכלל צריך את זה.
1. יש לך במפרט מעבד פנטסטי, i7 3820 עם 3.6 גיגה הרץ'. רק אתו אתה כבר מרנדר מהר יותר. [שאגב התחיל להתיישן בגלל ה4GEN של איטל (לדוגמא I7 4770K החדש)]
2. כיום יש לך טכנולוגיות כמו "lucid virtu" שמאפשרת לך לנצל את כל כוח המעבד בשילוב כרטיס המסך. (זאת אומרת, שכשתרנדר גם המעבד וגם כרטיס המסך יעבדו בו זמנית)
3. מפרטים מוגזמים קונים רק אם תהיה לך הבטחה מלאה של 100% שתוכל להחזיר את ההשקעה בעזרת המחשב. אם לא, מחשב ב6 אלף יכול לתת לך כל מה שתרצה.
4. קירור המעבד, כרטיס המסך, לוח האם ושאר חלקי המפרט חשוב לא פחות. במפרט הזה יש לך קירור פנימי לכרטיס מסך, קירור טוב למעבד אבל לשאר החלקים... טוב גם שם זה טוב חח בכל מקרה, רק לידע הכללי: המארז שלך תומך קירור מים ויש לך אופציה להוסיף 2 מאווררים 120 מ"מ - קנית רק אחד (תוסיף עוד אחד שייתן יותר תחושת ביטחון).

לסיכום, אם אתה עדיין רוצה את המחשב הכי חזק אז זה המפרט עם הTITAN (שאגב עלה 6 אלף לפני חצי שנה).
ואם אתה רוצה את הקניה החכמה ביותר עם ההמלצה שלי אז - EVGA GTX 670.

GTX 670 ולא GTX 760 כפי שמופי בהצעת מחיר? :-)
השוואה בין שני הכרטיסים: GTX670 vs GTX760 (התלהבתי לגמרי מהאתר הזה, מציג בצורה הכי ברורה את ההבדלים)
נראה שה-670 מהדור הקודם יותר חזק, כל מה שנשאר לבדוק הוא את המחיר (מה גם שאפשר לברר על יד שניה)
וכבר כתבתי במייל שכדאי אפילו לבדוק זוג כרטיסי GTX660 במערך SLI מבחינת צריכת חשמל ומחיר כיוון שהם נתנו תוצאה כמו ה-TITAN בחצי מחיר.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט