• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
סלון, אני צריך כל הצעת שיפור לתיקון .
היי, עבדתי על סלון ביומיים האחרונים, אני רנדרתי 1000 סמפלים בHD של 1080, וראיתי שזה פשוט לוקח יותר מידי זמן, אז הפסקתי אותו לקראת הסוף כי גם המחשב שלי פשוט לא הגיב כמעט חחח.

בכל מקרה , התמונה כמעט הושלמה, ואת כל החשוב ניתן לראות.
חוץ מפריטים שאני יודע שאני צריך להוסיף, אני צריך כל הערות והצעות שיפור לתאורה וחומרים, אני צריך את זה כמה שיותר אמיתי!

תודה!

קבצים מצורפים תמונה(ות) מוקטן(ות)

נראה נחמד מאוד, אלה הצעות לשיפור לפי מה שאני רואה:
- הספות נראות קשות, כאילו הן עשויות ממתכת, גם מבחינת המידול וגם מבחינת החומרים. תן להן חומר עם טקסטורה של עור, אפשר להגיע לזה בעזרת ה-VORONOI TEXTURE של בלנדר. בנוסף, הן לא כל כך פרופורציונליות ביחס לסלון כולו.
- הטלוויזיה נראית מעוכה לרוחב. תעשה אותה יותר רחבה.
- הרצפות נראות קצת גדולות מדי, ולדעתי כדאי לשנות להן את הצבע קצת.
- תגביה קצת את דלת היציאה לחצר. מה שבחוץ לא נראה כל כך כאילו הוא בחוץ, הזווית לא ממש מתאימה.
- הטקסטורה של העץ של השידה נראית קצת מוזר, יכול להיות שזה בגלל מיפוי ה-UV או שהטקסטורה עצמה לא טובה. השידה גם טיפה מרחפת.
- לא ברור כל כך מאיפה מגיע האור. יש את הפתח של היציאה לחצר, אבל זה לא נראה כאילו הוא משפיע על התאורה בחדר.
- יכול להיות שהתקרה של החדר קצת גבוהה מדי.
כל הכבוד , ממש יפה!! Smile
להוסיף על מה ש yinara100 אמר לגבי הטלויזיה , אם תשים לב המסך בטלויזיות לא נראה כמו מראה , הוא יותר שחור ופחות משקף דברים.
Yinara , תודה! אני עובד על זה עכשיו.
קודם כל זה לא רע בכלל אבל יש מקום לשיפור.
כל מה שמבריק בחדר מבריק מדי.
הטקסטורה של העץ ״גדולה מדי״ וגם המיפוי שלה על האובייקט קצת מוזר תסתכל על רהיטים אמתיים תראה איך הטקסטורה של העץ נראית במציאות וגם את ההחזרה של האור (תסתכל על גימורים שונים ותבין את ההבדלים).
הספות יותר מדי מרובעות ונוקשות + מרגישות בחוסר פרופורציה אם לא השתמשת ברפרנס אז אני ממליץ בחום להתחיל לעבוד עם רפרנס לפחות בחדרים הראשונים שלך תחפש באתרים של רהיטים מידות של ריהוט ותמונות טובות שתוכל להבין מהן גם את הצורה של הרהיט וגם את החומרים.
חסרים פנלים לרצפה.
המרצפות גדולות מאוד והחריצים גדלו ביחד איתן.
שיהיה לך קנה מידה כללי בהרבה בתים היום המרצפות הן בגודל 60x60 שזה די גדול ואם אני לא טועה נתקלתי גם ב 45x45 כמה פעמים.
בכל מקרה החריצים בניהן נשארים באותו עובי הם לא גדלים עם המרצפות! 
השטיח עבה בצורה מוזרה.
התקרה גבוהה מאוד, חדר ממוצע בדרך כלל יהיה בגובה 2.6-3 מטר כש 3 מטר זה ממש גבוה! 
ועד כאן החלק הטכני.

בהנחה ואתה עושה את זה סתם כתרגיל לעצמך ולא עבודה ללקוח אני אתן לך טיפים אומנותיים
באופן כללי עבודה מוצלחת היא עבודה שיש קונספט מאחוריה.
בחדר הזה אין קונספט הוא פשוט חדר.
תנסה לתת לחדרים שלך אופי כלשהו אם זה עוזר לך תדמיין לך איזשהו בנאדם שזה יהיה החדר שלו ותעבוד לפי מי האדם הזה איזה רהיטים הוא יבחר איזה צבעים הוא אוהב וכו׳…
תנסה אולי לחשוב על סיטואציה שהתמונה שלך תספר לי סיפור.
אני עובד עם מוזיקה כדי להבין את האווירה של מה שאני יוצר.
אחרי זה כמובן שאני ממליץ ללמוד קצת עקרונות צילום ברמה בסיסית אתה לא תאמין כמה זווית צילום משפיעה על הרמה של התמונה אפילו סרטון על קומפוזיציות ביוטיוב יספיק.
והכי חשוב זה לא מאריך את הרנדר זה משפר את התמונה ״בחינם״ :-)
נתתי לך פה הרבה דברים העבודה שעשית היא מעולה אבל כמו שאמרתי יש לך לאן להתקדם קח את זה לאט לאט אתה בכיוון טוב.
Benjamin;3041 כתב:היי, עבדתי על סלון ביומיים האחרונים, אני רנדרתי 1000 סמפלים בHD של 1080, וראיתי שזה פשוט לוקח יותר מידי זמן, אז הפסקתי אותו לקראת הסוף כי גם המחשב שלי פשוט לא הגיב כמעט חחח.

חוץ מפריטים שאני יודע שאני צריך להוסיף, אני צריך כל הערות והצעות שיפור לתאורה וחומרים, אני צריך את זה כמה שיותר אמיתי!

תודה!

יפה,יחסית ליומיים עבודה :-)

בנוסף לטיפים הטובים שקיבלת כאן,על-מנת להגיע כמה שיותר קרוב למציאות,רצוי ש:
1.הוספת פנלים(תואמים את סוג הריצוף),רצוי בגובה מינימום 7 ס"מ מגובה הריצוף,ובעובי מינימלי של 15 מ"מ.
2.צמצם את המרווחים(פוגות)בין האריחים לכדי מקסימום 5 מ"מ(בשל סוג האריחים בהם השתמשת כאן)ומלא אותם ברובה צבעונית.
3.הוסף מתג בצד החלון,(בגובה מינ' 100 ס"מ)במידה ומדובר על תריס גלילה חשמלי,ותראה קצת שלבים מהתריס.אם מדובר בתריס הזזה לתוך כיס,הראה את קצהו.אם ויתרת על תריסים,הוסף לפחות וילונות בצדדים.(רצוי להוסיפם גם כאשר אתה בוחר בתריס גלילה ו/או הזזה).
4.הוסף שקע אחד או שניים באזור הטלויזיה(לא חובה).
5.הוסף ידית במסגרת החלון,וכן עוד מסגרת היקפית וקבועה לחלון.
6.הספה עם הגב לחלון נראית חסרת פרופורציה,והמושב נמוך מידיי.
7.הייתי משקיעה קצת יותר בגופיי התאורה המשתלשלים מהתקרה.
8.קורות העץ בתקרה,זקוקות לטקסטורת עץ,גם במידה והחלטת לצבוע אותן בלבן.
8.את שאר הדברים כבר אמרו לך כאן לפניי :-)
נכנסתי רק לפרטים טכניים,ועדין לא דברנו על תאורה,צבע,אווירה.נראה שבחצר ישנה שמש,אך בתוך החדר התאורה מלאכותית וקרה....
המשך מוצלח,ובסה"כ עבודה יפה.
Benjamin;3041 כתב:היי, עבדתי על סלון ביומיים האחרונים, אני רנדרתי 1000 סמפלים בHD של 1080, וראיתי שזה פשוט לוקח יותר מידי זמן, אז הפסקתי אותו לקראת הסוף כי גם המחשב שלי פשוט לא הגיב כמעט חחח.

תודה!

ד"א,רינדרת בסייקלס?
כן , רק סייקלס
כל ההערות שנתנו לך כאן הם נכונות וטובות. אני אוסיף על זה עוד כמה חידודים.
מן הסתם אני אחזור על דברים שנאמרו, אבל עדיין, כדי שיהיה לי קל להתייחס למה שאני רואה.
באופן כללי כל הסצנה נראית מעוכה בציר X, זה נראה ממש כאילו התמונה הוקטנה בציר הזה - כלומר אכן התקרה גבוהה מדי, הסטנדרט כיום הוא בין 2.35 ל 2.5 מטר גובה תקרה. בוילות ובתים פרטיים אפשר גם להגיע ל2.75 מטר. בבלנדר, תחת לשונית "SCENE" בחלון PROPERTIES אתה יכול לשנות את הערכים בתוכנה לשיטה מטרית במקום הערכים הלא-אומרים-כלום של בלנדר, אני משתמש בזה תמיד וזה עוזר המון.
האריחים אכן גדולים, למרות שמבחינת הפרופורציה הם לא חורגים, אצלי בבית יש אריחים 60X60 וזו הפרופורציה בערך, אבל החריצים לפיכך נראים בתמונה כמו 2 סנטימטר רוחב שזה הרבה יותר מדי. אני אוהב את החומריות שלהם והטקסטורה לא רעה, למרות שהם מבריקים מעט מדי, והסוג הזה של החומר לא כל כך מתאים לסלון, יותר לחדרי אמבטיה.
על הספות אני לא אעיר כי כבר אמרו הכל, אבל שים לב שכדי להשיג אמינות אתה צריך להסתמך יותר על רהיטים מעוצבים הקיימים היום בשוק, כלומר, עיצוב רהיטים זו אמנות בפני עצמה וגם אני לא מתיימר לבנות ריהוט בעצמי אלא מסתמך הרבה על דברים קיימים, אפילו אם אני ממדל בעצמי אני לוקח רפרנסים ממה שכבר יש.
עכשיו החלק שאני רציתי להתייחס אליו בעיקר - התאורה.
עיקר האור בסצנה אמור להגיע מהויטרינה של הסלון. גם אם כל האורות דולקים בבית, מה שבפני עצמו קצת הזוי, עדיין, הם לא יכולים להתחרות באור יום בהיר ונאה כמו שיש לך שם בחוץ. אצלך בסצנה יש אור שמגיע אי שם משמאל ואם הוא יותר חזק מהאור שאמור להכנס מהויטרינה אז זאת אומרת שיש שם פתח הרבה יותר גדול.
אני מצרף כאן הדמיה שפרסמתי כאן כבר שהייתה אימון בשבילי על סצנת פנים בסייקלס והתמקדה בעיקר בעניין התאורה - ראה תמונה מצ"ב.
כל התאורה בסצנה הזאת באה מהחלון - למעשה זה משטח שיש עליו טקסטורה של נוף ומוגדר כEMISSION

וזהו, יש עוד POINT LIGHT אי שם בצד שמאל.
באופן כללי הסצנה קצת מוארת מדי, עכשיו, אני מכיר טוב את התלונות של הלקוחות של "למה לא רואים? חשוך מדי, תוסיף אור!" להרבה מאוד הדמיות פנים שראיתי יש בעיה של יותר מדי אור, אבל לדעתי זה צריך להיות מאוזן, ואין שום רע באזורים קצת פחות מוארים.
אבל בגדול, בסך הכל אחלה עבודה ואחלה השקעה הבאת, ואל תתייאש, הדמיות פנים ריאליסטיות דורשות הרבה אימון וניסיון.
תודה לכולם על ההערות המועילות, אני שמח שיש התייחסות מלאה כזו, כיף לקבל ביקורות בונות כאלו, אני לומד הרבה מכולכם! תודה רבה!

קפיצה לפורום:

משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים