• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
סלון, אני צריך כל הצעת שיפור לתיקון .
BigMouse;3135 כתב:
Gilbert;3134 כתב:קודם כל 'שאפו',יופי של עבודה.לפי ההסבר שלך,אני כן משתמש בסופו של דבר בתמונת נוף ב -word כ- hdr ?

יפה! טוב, בגלל שהמרפסת שלך כל כך פתוחה אז באמת אפשר להסתמך על האור של ה  HDRI בלי עזרה של גופי תאורה בפתחים, אבל כן הייתי מוסיף גוף תאורה "שמש". תסתכל טוב בתמונת רקע שלך, יש שמש ישירה שמטילה אור מצד ימין ולכיוןן של המבט, ועל העמוד במרפסת האור מגיע משמאל ואחורה דווקא. אם תוסיף שמש שתטיל אור בזווית שתואמת לתמונת רקע זה יוסיף המון, גם להחזרי אור במרפסת.

זהו מודל דמה(עדין לא הראתי את מרפסת הדק ההיקפית),ובהחלט אוסיף כאן תאורת שמש,כפי שציינת.ד"א,אין לי ספק שאשתמש בשיטה שלך,כאשר יהיה מדובר על חלל סגור יותר.

יניב;3137 כתב:ה-Z משנה את גודל התמונה בציר ה-Z, בגלל זה היא מעוותת. כנראה שינית שמה את ערך ה-Scale ולא את מה שמזיז את תמונה מעלה מטה (move, רק שכחתי איך קוראים לזה שמה).
עכשיו אחרי הדוגמה של ביגמאוס אני מבין הרבה יותר את הצורך ב-sIBL, הם פשוט מחלקים את ה-HDRI לכמה תמונות ומפצלים את ההשפעה של התמונות בהתאם לצורך, למשל, לצורך התאורה אין צורך בתמונה עם פרטים ולכן את השפעת התאורה הם מייצרים עם תמונה מטושטשת. לעומת זאת השפעת החזרי האור (reflaction) מבוצעת עם תמונה בעלת פרטים רבים אך ללא השפעה על התאורה. כך מקבלים תמונה עם הרבה פחות רעש.
(יש על זה פוסט בפורום של התוספים)

גם אני למדתי המון המון בנושא האדריכלות ואני שוקל אולי לפתוח פורום רק לזה (רק שבסוף מרוב פורומים נצטרך הרבה לגלול... חחח)

יניב אתה צודק,יש כאן לאחרונה הרבה התייחסות לאריכטקטורה,כי זה התחום שכרגע מרתק אותי.ביגמאוס עושה כאן עבודה מצויינת,וההסברים שלו מאד מפורטים,זה עושה חשק להיות יותר פעיל ויש בהחלט הרבה מה ללמוד.
לגבי העיוות,אכן שיניתי את הקנ"מ של ה-z (ראה בחלק התחתון של התמונה שצרפתי),עשיתי את זה תוך כדי רינדור מה-3D view עד שהצלחתי להעלים את אפקט השריפה.זהו תהליך קצת מייגע,ולכן אני עדין בודק את השימוש בשיטה של ביגמאוס.לגבי מה שציינת כאן,אכן אין צורך בתמונת hdr ברורה,כי בסה"כ אנו מנצלים רק את אפקט התאורה(כולל גוון).ואשמח להבין בדיוק למה התכוונת בשימוש ב sIBL,כמו כן,היכן נמצא הפורום של התוספים.
הפוסט בנושא נמצא כאן:
http://forum.blender.org.il/showthread.php?tid=466

עם שימוש כזה ניתן לשחק יותר ולמנוע שריפה:

ההבדל בין שתי הגרסאות הוא שבראשונה האור מגיע רק מתמונת הרקע ובגרסה השניה אין לרקע כל השפעה והאור מגיע ממנורת שמש וצבע רקע פשוט.

ה-Setup שישנו שם מאפשר להפריד ולהגדיר בנפרד את מאפייני התמונה שתרונדר ברקע ואת התמונה (או הצבע) שתשפיע בפועל על הסצנה.
בצורה הזו אפשר בקלות למנוע שריפה של התמונה ומצד שני לסחוט ממנה הרבה אור.

אגב טיפ:
כדי לסובב את התמונה שתתאים לסצנה בצורה קלה כדאי להכנס למצב מצלמה ואז לבחור שכבה שאין בה כלום (כי אז זה מתרנדר במהירות רבה), ללכת לסיבוב בציר ה-Z (היכן שסימנתי בתמונה) ואז ללחוץ על מקש Alt ולסובב את הגלגלת. כך אפשר בצורה עדינה ומבוקרת לשנות את הערך שם ולראות בזמן אמת את הטקסטורה מסתובבת.
זה עובד אגב בכל מקום בבלנדר שניתן להכניס בו ערכים מספריים.

אגב מס' 2: זו הסצנה הראשונה שאני עושה בנושא אדריכלות... חחחח (וזה היה סופר קל בעזרת ק"מ אמיתי ומודיפייר Solidify שנתן עובי לקירות)

קבצים מצורפים
.zip   HDRI Cycles.zip (גודל: 91.55 קילו-בית / הורדות: 6)
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
יניב;3141 כתב:הפוסט בנושא נמצא כאן:

ההבדל בין שתי הגרסאות הוא שבראשונה האור מגיע רק מתמונת הרקע ובגרסה השניה אין לרקע כל השפעה והאור מגיע ממנורת שמש וצבע רקע פשוט.

ה-Setup שישנו שם מאפשר להפריד ולהגדיר בנפרד את מאפייני התמונה שתרונדר ברקע ואת התמונה (או הצבע) שתשפיע בפועל על הסצנה.

אגב טיפ:
כדי לסובב את התמונה שתתאים לסצנה בצורה קלה כדאי להכנס למצב מצלמה ואז לבחור שכבה שאין בה כלום (כי אז זה מתרנדר במהירות רבה), ללכת לסיבוב בציר ה-Z (היכן שסימנתי בתמונה) ואז ללחוץ על מקש Alt ולסובב את הגלגלת. כך אפשר בצורה עדינה ומבוקרת לשנות את הערך שם ולראות בזמן אמת את הטקסטורה מסתובבת.

אגב מס' 2: זו הסצנה הראשונה שאני עושה בנושא אדריכלות... חחחח (וזה היה סופר קל בעזרת ק"מ אמיתי ומודיפייר Solidify שנתן עובי לקירות)

אחלה! אחלה! אחלה!!!
איזה כיף איתכם, חברים! תודה רבה!
יניב;3141 כתב:הפוסט בנושא נמצא כאן:

אגב טיפ:

יניב שוב עזרת כאן בגדול, לא הכרתי את כל האפשרויות האלה. בקצב הזה, אנחנו לאט לאט בונים מדריך לרינדור אדריכלי :-) וזה עוד רק הסצינה הראשונה שלך בנושא אדריכלות....פשוט נפלא!
תודה רבה לך ולביגמאוס.
בכיף!
תטחנו בשאלות, זה הדרך חברים! ככה גם אני לומד.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
רק תעלה את זה גם לבלוג שלך כדי שזה לא יעלם לעולמי עד :-)
(סתם סתם כדי שתהיה לי רשימת קריאה מסודרת בעת הצורך ;-))
איזה פוסט ! מרוב שמעניין עברתי עליו פעמיים כדי להבין את הסצינות ועל מה מדובר, כי אני ממש ממש חדש, ואני רוצה להכנס לכל הקטע של ההדמיות האדריכליות! וזה פשוט גדול! ושוב באמת המלצה לפורום מיוחד לזה עם פוסטים וטיפים!

קפיצה לפורום:

משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים