• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
שפת תכנות
איזה שפת תכנות היא המומלצת ביותר ללימוד? )אני יודע טיפה C(. אני גם לומד לעבוד על ארדואינו ככה שעדיף ללמוד שפה שטובה לשניהם במקום ללמוד כמה..
ואם בלנדר נבנתה בפייטון לא הכי כדאי לתכנת עם פייטון?
פייתון שפה קלה ומומלצת ללמידה.
אני ממליץ לך להתחיל כאן:
http://www.codecademy.com/
יש שמה קורס בפייתון מ 0 עד לרמת הבנה טובה!
פייתון הכי טובה לבלנדר כי זה הדבר היחיד שעובד....
(בלנדר עצמה כתובה שפה אחרת, C++ כמדומני, אבל זה כבר תחום אחר - פיתוח בלנדר ולא השימוש בה)
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
יניב;3162 כתב:פייתון הכי טובה לבלנדר כי זה הדבר היחיד שעובד....
(בלנדר עצמה כתובה שפה אחרת, C++ כמדומני, אבל זה כבר תחום אחר - פיתוח בלנדר ולא השימוש בה)

מה שהבנתי ממתכנת שחפר בקוד כדי להבין איך בלנדר בנויה זה שהמסגרת שלה כתובה ב++C וכל השאר בפייתון. כלומר למעשה זה חלון שכתוב ב++C שמריץ סביבה של OPENGL ובתוך הסביבה הזאת נבנה GUI שלם שבנוי ממערך עצום של סקריפטים כתובים בפייתון. אני לא יודע מספיק תכנות בשביל לדעת איך זה בנוי ממש, אבל בגדול זו התמונה שקיבלתי.
אין פה יותר מידי מה להבין, אני אישית לא מאמין שהיא כתובה ב c++ כי היא תומכת Linux ו פלוס פלוס הוא בעיקרון פיתוח של WINDOWS .
בכל מקרה, אני יותר חושב שהיא בכיוון JAVA ופיתון.
אם זה מעניין אותכם אני יכול לחקור ולבדוק אותה יותר, מהניסיון שלי (כתבתי כמה אפליקציות  ואני מתחיל שנה שלישית הנדסת תוכנה) זה חיבור של פייתון וGUI של JAVA .
מה שמחזק את הניחוש שלי שזה JAVA הוא כל העיניין שזה GPL כלומר חופשי לכולם. C++ הוא קוד סגור בעיקרון ובדר"כ הוא לא חינמי.

----
עברתי על זה וזה נכתב הרוב ב C, יש גם פלוס פלוס בסביבה, וכל התוספים בפייתון.
++C זה של מיקרוסופט???
http://he.wikipedia.org/wiki/C%2B%2B
לא הסברתי את עצמי טוב, c++ זה קוד שנתמך טוב יותר במייקרוסופט .
תיקון טעות שלי.

את האמת לא היתי כזה טוב בקורס הזה הוצאתי 85, אני רק זוכר שהייעילות המרכזית שלו היתה שימוש במחלקות.
דוגמא לפיתוח בקוד זה ומה ההבדלים שלו מ C טהור:
C היא שפת תכנות פונקציונלית, משמע אין בכלל מחלקות, יש STRUCT-ים כלומר זה מבנים סטטים של שדות שרק ניתן למלא כל פעם מחדש (דוגמא יפה : טופס 101) משהו פורמלי האומנם אך אתה ממלא אותו בקביעות והוא מקובע.
בנוסף לSTRUCT-ים אתה משייך אליהם המון המון פונקציות שמבצעות פעולות על סמך מידע שמתקבל, כלומר נניח ובנינו STRUCT של "רישום לבריכת שחיה" אז בתוכו יהיו שדות כמו:
שם, שם משפחה וכ'ו, ואז נוסיף מתחתיו פונקציות שלא בהכרח משתייכות אלא רק יעילות להצגת ה STRUCT בצורה יותר טובה.
שנה שעברה כתבתי פרוייקט שכולו ב C, בניתי מערכת ניהול לחנות נעלים - מייגע משהו :\ כתבתי בערך 4 אלף שורות.
....
C++ - שפה מונחת עצמים, נחשבת לשפה עילית מקבוצה 3, בכל מקרה מה שC++ מתמקצעת בו בייעילות רבה הוא קוד לפי מחלקות + פונקציונליות המותאמת אישית למחלקות.
נניח ואני רוצה לבנות מערכת שבונה צורות לפי בחירת המשתמש :  אני חושב בצורת של מחלקות ולא פונקציונליות, אני אסביר:
אני בונה מחלקה אחת בשם צורה, מביא לה את השדות הבסיסים שכל צורה צריכה שיהיה לה, נניח מספר צלעות ו שם, ומוסיף פונקציות שיהיו ניתנו למימוש כמו מספר הצלעות והשם , והופך את המחלקה ל"אבסטרקטית" כלומר ממנה אני לא מוציא אובייקטים היא כמעין "מדריכה שלי" לבניית שאר הצורות. (זאת דרך אחת להסביר זאת).
בכל מקרה הייעילות שלה מקצרת את זמן העבודה פי כמה וכמה. 
החסרונות שלה היא שהיא מתקמפלת(מעבדת את עצמה) לאט יותר מאשר C טהור. 
JAVA(בתמצות) - שפה מונחת עצמים טהורה, כולה רק מחלקות. לא ניתן לכתוב מחוץ למחלקות בכלל, שפה יפה, קלה וממומשת מאוד, כלומר יש המון המון פונקציות ומחלקות שכבר נבנו בשבילנו (ד"א זה עולה בהדרגה- C הכי מינימלית, פלוס פלוס עם קצת יותר תוספות , ו JAVA עם ממש המון) מה שהופך אותה לקלה להבנה, קלה לכתיבה וממש כייפית.
אין בה מצביעים(אם מישהו ירצה הסבר על זה אני אתן) דבר שמקל על כל מתכנת. ובעיקרון זאת השפה המועדפת עליי.
Python - שפה שנוצרה על ידי קבוצת אנשים (אם אני זוכר נכון, ההרצאה היתה שנה שעברה סיסמטר ראשון אז אני לא יודע כמה אני מדיוק לגבי הסיפור מאיפה היא באה) כדי לייעל קודים לבדיקות, כלומר אני רוצה לבנות קוד גדול אבל יהיה לי יותר קל קודם לכתוב אותו בפייתון לראות שהוא עובד ויעיל ואז ליישם אותו לאחד השפות להעיל.
אם אני לא טועה, זה שכתב את PYTHON קרא באותו זמן ספר עם השם PTYHON בכריכה שלו, והוא החליט שהשם ערמומי, מסתורי, קולע ומעניין. ולכן קרא לשפה פייתון.
קיים פייתון משמשת יותר ויותר חברות גדולות ועולם התכנות בפייתון מתרחב, הוא משמש המון חברות גדולות לקודי בדיקה, אנחנו מדברים על צימצום משמעותי מה שב C אני עושה ב 4 אלף שורות ב פייתון ניתן לכתוב בערך ב 800.
אם אמרתי שJAVA מכילה המון קיצורים אז פייתון כולה קיצורים.
הכתיבה שלה יפייפיה, והיא תואמת כמעט לשפתנו שלנו, כלומר אין הרבה מה לכתוב: למשל אם אני רוצה להדפיס משהו למסך זה
[ltr] print "hey"[/ltr]
[rtl]אין צורך בהגדרת משתנים, אני פשוט בונה משתנה כשאני צריך, הוא מאותחל בערך שהוגדר וה interpretor מעריך אותו בזמן הריצה משהו שחוסך מאות ובתוכניות גודלות אפילו אלפי שורות קוד.[/rtl]
++C עובדת ונתמכת מעולה בלינוקס עם הקומפיילר הנפלא של GCC (קרוי g++)
ועד כמה שהבנתי אז בלינוקס ++C נתמך טוב יותר מבווינדוס תודות לתמיכה מהירה יותר בהתפתחות השפה.

קפיצה לפורום:

משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים