• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
שיטת ה Metric בבלנדר להדמיות אדריכליות.
טוב אז ככה: ממש אהבתי את ההדמיות האדריכליות ואני מנסה להכנס לזה חזק כל זמן פנוי שיש לי.
אז קניתי את המדריך הזה: http://cgcookie.com/blender/cgc-courses/...alization/
ללמוד עוד דברים חדשים, מה גם ששמעתי שג'ונתן וויליאמסון הוא מעולה.
אז אני נהנה לי בהדרכה, הוא העיר את צומת ליבי עוד בתחילת בנית הסצנה כאשר  הסביר מדוע אין צרוך להשתמש ואפילו עדיף שלא להשתמש ב Metric להדמיות אדריכליות וכרגע בכלל וזאת בגלל שהעיניין הוא ש Metric ו None הם אותו הדבר. בעצם 1 Metric זה כמו 1 בNone.
הוא הדגים את שיטת השימוש וזה נראה מעולה, הוא הציג כיצד ניתן לראות את אורכים בין הקצוות , ככה גם נוח וקל יותר לעבוד. בכל מקרה אני מרוצה. יש המון טיפים.

מישהו הכיר את הנושא שמטריק הוא מיותר?
לא. זה נוח לעבוד ישר במידות אבל לפעמים מעצבן כשאתה רוצה לעבוד בסנטימטרים/מילימטרים וחייב לציין זאת או לכתוב 0.01 כאשר אתה מזיז עם G למשל...
לדעתי זה נוח ועוזר לשמור על ק"מ בין קבצים במידה ומשתמשים באותו ק"מ בהגדרות של המידות.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
זה נכון שבסופו של דבר המידות של בלנדר והשיטה המטרית הם למעשה אותו דבר, אבל להגיד שזה מיותר? לא נראה לי, כל אחד והעדפות שלו. וכמו שיניב אמר, מאוד נוח לי להקליד פקודה S>Z>20cm. בכל אופן, בהצלחה! ואל תשכח שאנחנו פה בשביל לעזור.
הוא טען שהמון תוספים בבלנדר המובנים והלא מובנים לא תומכים באופן מלא במטריק סיסטם ולכן הוא העדיף לא להשתמש בה.
Benjamin;3449 כתב:הוא טען שהמון תוספים בבלנדר המובנים והלא מובנים לא תומכים באופן מלא במטריק סיסטם ולכן הוא העדיף לא להשתמש בה.

באמת? מעולם לא נתקלתי בבעיה כזאת...
Benjamin;3449 כתב:הוא טען שהמון תוספים בבלנדר המובנים והלא מובנים לא תומכים באופן מלא במטריק סיסטם ולכן הוא העדיף לא להשתמש בה.

אם לא עוזר, לפחות זה לא מזיק.... Blush
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
Benjamin;3444 כתב:טוב אז ככה: ממש אהבתי את ההדמיות האדריכליות ואני מנסה להכנס לזה חזק כל זמן פנוי שיש לי.
אז קניתי את המדריך הזה: http://cgcookie.com/blender/cgc-courses/...alization/
ללמוד עוד דברים חדשים, מה גם ששמעתי שג'ונתן וויליאמסון הוא מעולה.
אז אני נהנה לי בהדרכה, הוא העיר את צומת ליבי עוד בתחילת בנית הסצנה כאשר  הסביר מדוע אין צרוך להשתמש ואפילו עדיף שלא להשתמש ב Metric להדמיות אדריכליות וכרגע בכלל וזאת בגלל שהעיניין הוא ש Metric ו None הם אותו הדבר. בעצם 1 Metric זה כמו 1 בNone.
הוא הדגים את שיטת השימוש וזה נראה מעולה, הוא הציג כיצד ניתן לראות את אורכים בין הקצוות , ככה גם נוח וקל יותר לעבוד. בכל מקרה אני מרוצה. יש המון טיפים.

מישהו הכיר את הנושא שמטריק הוא מיותר?

למען גילוי נאות,קניתי את המדריך לפני מספר חודשים,והכל הלך חלק עד לפרק 10.כששאלתי שאלה בפורום לגבי הבעיה בה ניתקלתי,לא קיבלתי תשובה ואיכשהו הפסקתי את תהליך הביצוע(פאשלה שלי).בכל-אופן פרט לעובדה שוויליאמסון מדבר מהר מידיי,הוא יורד לפרטים וזה ממש מעולה.לגבי העבודה עם מטרים,אני לא הייתי מוותר על זה,למרות מה שהוא אומר,אבל נסה מספר מודלים ותווכח בעצמך מה עדיף.