• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
תוסף ל-Shapedo
שלום לכולם!
ישנו אתר שנקרא: http://shapedo.com
באתר הזה ניתן לשתף מודלים שונים אך בתוספת שמירת הגרסאות בינהם, כמו github בתכנות.
כך שניתן בעצם לשתף שם מודל ולהעלות גרסה חדשה ולראות בצורה ויזואלית את ההבדל בינהם.
זה מעולה כאשר כמה אנשים עובדים על אותו מודל ורוצים לשתף אותו בינהם.

ניתן גם לקחת מודל של מישהו אחר וליצור שיבוט שלו (Fork) ולשכלל אותו משם.

לאחרונה הם מתכוונים להוציא תוסף לבלנדר שיאפשר לייבא ולייצא מודלים כך שכל אחד יוכל לבנות ספריות משלו ולהעלות אליהם מודלים שהוא עשה וגם לייבא משם את המודלים חזרה.

התוסף הזה עדיין בשלבי בדיקות (בדקתי אותו אישית והוא עובד לא רע)
וכרגע רוצים להרחיב את מעגל הבודקים כדי לוודא שאין שגיאות ובשלב מתקדם יותר גם לקבל הצעות ייעול.

הסבר על התוסף + התקנה:
http://shapedo.com/plugins

את התוסף ניתן להוריד מכאן:
https://github.com/shapedo/shapedo-blender-plugin

הורדה ישירה:
https://github.com/shapedo/shapedo-blend.../devel.zip

ודיווח באגים נעשה כאן:
https://github.com/shapedo/shapedo-blend...gin/issues

אבל אפשר לכתוב זאת גם כאן בפורום כדי שכל אחד יוכל לבדוק.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
גדול!
תודה רבה.
זה רק מודלים או גם קבצי בלנד שלמים? עם חומרים ואנימציה והכל?
בינתיים העליתי רק מודל, הייתי צריך להחיל את כל המודיפיירים כדי שהוא יבצע לו תצוגה מקדימה באתר.
בדקתי עכשיו מה קורה אם מעלים את המודל עם המודיפיירים, האם כשמורידים אותו חזרה לבלנדר מקבלים את אותו setup ואני שמח לבשר שלהפתעתי כן!!!

בכל אופן החברה שם ישמחו מאד על כל ניסוי שנעשה, העיקר שנציג את התוצאות ונדווח מה נראה לנו טוב ומה נראה שגוי. ככל שנדווח יותר התוסף יגיע לבשלות יותר מהר.

אגב באג:
כאשר מוחקים מודל באתר, הוא משאיר את התמונות שהוא עשה למודל ולא מוחק אותם בצורה אוטומטית.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
בהחלט תוסף מגניב, הורדתי, נבדוק ונראה מה קורה
הדבר הזה בהחלט מעניין. אני עושה עכשיו בדיקות וניסויים כדי להבין איך זה עובד.
האתר עובד נחמד ביותר, יש לי הרבה בעיות עם התוסף בבלנדר, לוקח לו זמן להסתנכרן ואני לא יודע אם הוא עשה מה שרציתי או לא. אני אמשיך לבדוק את זה.

אוקיי, הוא עשה. כאשר עשיתי DOWNLOAD למודל דרך הבלנדר, הוא שמר אותו בתיקיית הPRESETS עם השם SHAPEDO...לא ממש התנהגות רצוייה.
שלום לחברי הפורום, שמי עמית ואני אחראי על האתר ב- ShapeDo.

תודה לכל מי שהתקין את התוסף ולכל התגובות ודיווחי הבאגים, אתם עוזרים לנו להשתפר.
יניב לגבי באג מחיקת התמונות יתוקן.
BigMouse הייתי שמח לשמוע קצת יותר על בעיות הסנכרון שחווית וגם לשמוע מה היית מצפה שיהיה בתיקיית ה- Presents.
((14.02.2014), 23:33)amitdar כתב: שלום לחברי הפורום, שמי עמית ואני אחראי על האתר ב- ShapeDo.

תודה לכל מי שהתקין את התוסף ולכל התגובות ודיווחי הבאגים, אתם עוזרים לנו להשתפר.
יניב לגבי באג מחיקת התמונות יתוקן.
BigMouse הייתי שמח לשמוע קצת יותר על בעיות הסנכרון שחווית וגם לשמוע מה היית מצפה שיהיה בתיקיית ה- Presents.

SHAPEDO זה אתר ישראלי? אז קודם כל כל הכבוד וסחתיין על היוזמה.
לגבי תיקיית PRESETS, פשוט כשאני עושה DOWNLOAD למודל דרך התוסף בבלנדר אני לא מצאתי איפה הוא שמר את מה שהורדתי, לכן קודם כל חשבתי שזה לא עבד. ואז פתאום במקרה מצאתי את זה בתיקיית הPRESETS של בלנדר, מיקום קצת מוזר. הייתי מצפה שכברירת מחדל הוא ישמור את מה שהורדתי בתיקיית DOWNLOADS שלי או יותר הגיוני, איזושהי תיקיית SHAPODO בDOCUMENTS או משהו. או שהכי הגיוני, שאוכל להגדיר לתוסף לאן אני רוצה שיוריד לי את הדברים כשאני עושה DOWNLOAD. ועוד דבר, ציפיתי שברגע שאני עושה DOWNLOAD מהתוסף הוא יפתח לי את הקובץ אוטומטית בבלנדר כשההורדה תסתיים.
לגבי בעיות סינכרון, זו הייתה מין הגדרה כללית ולא קולעת, הסתבכתי עם כמה דברים, הUPLOAD דרך התוסף לא עבד, כלומר, הוא עשה רושם של כן עובד אבל לא מצאתי אחר כך את מה שהעליתי באתר עצמו. העליתי דרך הUPLOAD של האתר וזה עבד יופי.
ואז ניסיתי לאתר את הפרוייקט דרך התוסף והוא לא מצא אותו, כאילו, לא היה שום פרוייקט. רק אחרי שסגרתי את בלנדר ופתחתי מחדש, פתאום אחרי זמן מסויים הפרוייקט הופיע ברשימה. אני מוכרח להודות שלא בדקתי את זה מספיק לעומק שכן לא היה לי המון זמן לבדוק, אבל אני בהחלט מבטיח שאני אמשיך לעשות בדיקות ואלמד את העניינים לעומק ואוכל לתת פידבק יותר ממוקד. עוד משהו שקצת הפריע היה שהתצוגה התלת מימדית באתר לא התייחסה כלל לSMOOTH או FLAT SHADING, היא עושה FLAT אוטומטית להכל ושהתצוגה לא מראה כלל טקסטורות, אבל אני מניח שגם זה יטופל בזמן הנכון. בגדול, זה אחלה דבר ואני בהחלט מתכוון להשתמש בSHAPEDO ככלי עזר לעבודה שלי, זהו כלי נחוץ ביותר.

טוב, תוך כדי התעסקות עם זה אני אחדד קצת את הדברים:
דבר ראשון טעות שלי, כשאני עושה DOWNLOAD דרך התוסף הוא כן פותח לי אוטומטית את הקובץ בבלנדר שזה נפלא. אני רואה עכשיו שהניהול שמתבצע דרך התוסף הוא מצויין, יש לי גישה לפרוייקטים שונים ובכל פרוייקט יש לי גישה לקבצים הנמצאים בו. נהדר!

ההעלאה עכשיו עובדת לי טוב. אני עדיין מנסה להבין את המונחים השונים.
בתוסף יש לי אפשרות להגדיר NEW PROJECT ואז NEW FILE, זאת אומרת שאני יכול ליצור פרוייקט שיכיל בתוכו הרבה קבצים, וזה מוגדר באתר כ SHAPE. כלומר SHAPE מכיל סדרה של קבצים שונים או גירסאות שונות של אותו קובץ, אוקיי, אני עוד לומד את זה...
אהה, ועכשיו אני מבין את העניין של הקובץ SHAPEDO.BLEND שמופיע בתיקיית PRESETS, זה בעצם הקובץ שאני מעלה. והוא כל פעם מחדש את עצמו לפי הקובץ שאני מעלה. או יותר נכון, כל קובץ שאני מעלה מעתיק את עצמו כ SHAPEDO.BLEND לתיקיית PRESETS, דורס את הקודם ומעלה לאתר, או ככה לפחות הבנתי את זה.
וזה מה שבלבל אותי אתמול, הבעייתיות שנוצרת היא - נאמר אני פותח קובץ שלי בבלנדר עובד עליו ומחליט להעלות אות לSHAPEDO, אני מעלה ואז נאמר אני עורך בו שינויים נוספים ורוצה לשמור אותו על ההרד דיסק שלי בתיקיית העבודה שלי ואז אני עושה SAVE AS והוא מפנה אותי לשם, תיקיית PRESETS עם קובץ שנקרא SHAPEDO.BLEND.
אז איך קראתי לקובץ הקודם ואיפה הוא היה? זה קצת מבלבל.

ועוד משהו, אני עוד קצת אתלונן על התצוגה התלת מימדית... אין לי אפשרות PAN, אך ורק ORBIT.
LMB, MMB וRMB עושים ORBIT וגם בצירוף עם SHIFT, אין לי PAN.
((15.02.2014), 22:30)BigMouse כתב: אהה, ועכשיו אני מבין את העניין של הקובץ SHAPEDO.BLEND שמופיע בתיקיית PRESETS, זה בעצם הקובץ שאני מעלה. והוא כל פעם מחדש את עצמו לפי הקובץ שאני מעלה. או יותר נכון, כל קובץ שאני מעלה מעתיק את עצמו כ SHAPEDO.BLEND לתיקיית PRESETS, דורס את הקודם ומעלה לאתר, או ככה לפחות הבנתי את זה.
וזה מה שבלבל אותי אתמול, הבעייתיות שנוצרת היא - נאמר אני פותח קובץ שלי בבלנדר עובד עליו ומחליט להעלות אות לSHAPEDO, אני מעלה ואז נאמר אני עורך בו שינויים נוספים ורוצה לשמור אותו על ההרד דיסק שלי בתיקיית העבודה שלי ואז אני עושה SAVE AS והוא מפנה אותי לשם, תיקיית PRESETS עם קובץ שנקרא SHAPEDO.BLEND.
אז איך קראתי לקובץ הקודם ואיפה הוא היה? זה קצת מבלבל.

היי,
אני כתבתי את הפלאגין.
אני אשמח אם תוכלו להעביר את הדיווחים האלה לגיטהאב.
יש הרבה דברים שאפשר לשפר, ומפני שזה הפלאגין הגדול הראשון שאני כותב ייקח זמן עד שהכל יעבוד.
בנתיים אני מקווה שזה שמיש לפחות.

לא חשבתי שזה בעייתי שה-saveas משתנה, כי בכל מקרה הקובץ זמין באתר.
אני אנסה לראות אם בלנדר מאפשר לשמור את המיקום הקודם (ייתכן והוא לא).
תרומות קוד יתקבלו בברכה.

גיא