• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
תוסף ל-Shapedo
((23.02.2014), 12:49)guysoft כתב:
((15.02.2014), 22:30)BigMouse כתב: אהה, ועכשיו אני מבין את העניין של הקובץ SHAPEDO.BLEND שמופיע בתיקיית PRESETS, זה בעצם הקובץ שאני מעלה. והוא כל פעם מחדש את עצמו לפי הקובץ שאני מעלה. או יותר נכון, כל קובץ שאני מעלה מעתיק את עצמו כ SHAPEDO.BLEND לתיקיית PRESETS, דורס את הקודם ומעלה לאתר, או ככה לפחות הבנתי את זה.
וזה מה שבלבל אותי אתמול, הבעייתיות שנוצרת היא - נאמר אני פותח קובץ שלי בבלנדר עובד עליו ומחליט להעלות אות לSHAPEDO, אני מעלה ואז נאמר אני עורך בו שינויים נוספים ורוצה לשמור אותו על ההרד דיסק שלי בתיקיית העבודה שלי ואז אני עושה SAVE AS והוא מפנה אותי לשם, תיקיית PRESETS עם קובץ שנקרא SHAPEDO.BLEND.
אז איך קראתי לקובץ הקודם ואיפה הוא היה? זה קצת מבלבל.

היי,
אני כתבתי את הפלאגין.
אני אשמח אם תוכלו להעביר את הדיווחים האלה לגיטהאב.
יש הרבה דברים שאפשר לשפר, ומפני שזה הפלאגין הגדול הראשון שאני כותב ייקח זמן עד שהכל יעבוד.
בנתיים אני מקווה שזה שמיש לפחות.

לא חשבתי שזה בעייתי שה-saveas משתנה, כי בכל מקרה הקובץ זמין באתר.
אני אנסה לראות אם בלנדר מאפשר לשמור את המיקום הקודם (ייתכן והוא לא).
תרומות קוד יתקבלו בברכה.

גיא

ואתה לא יכול להשתמש בקובץ זמני שאחר כך אתה מוחק אותו שההעלה מסתיימת? או שאתה חייב למקם אותו בתוך התיקיית PRESETS, איפה שהפלאגין?
בעיקרון, כשמעלים את בלנדר ולא שומרים את הקובץ, התוכנה שומרת אוטומטית את הקובץ היכן שהוא ובמקרה של קריסה ניתן לשחזר גם את הקובץ הזה.
עוד משהו שבדקתי עכשיו הוא שאם נניח אני רוצה להוריד מודל לסצנה קיימת (וכך בעצם לנצל את התוסף כ"ספריית מודלים ברשת") הרי שהוא לא מוריד את המודל לקובץ לקובץ שאותו אני עורך אלא פותח את הקובץ שהורד כקובץ חדש.
ומה שהכי **** הוא שאין שום התראה/הזדמנות לשמור את הקובץ שעבדתי עליו. פשוט מופיע המודל החדש וזהו.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
שוחררה גרסת 0.3
https://github.com/shapedo/shapedo-blend...tag/v0.3.0
נראה שתוקנו רוב הדיווחים ונוספו פיצ'רים חדשים כגון רענון וכו'
יש!!!!

עוד הצעות לשיפור:
במקום כפתור שכתוב עליו Download (שנותן הרגשה שהמודל יתווסף למה שכבר פתוח בבלנדר) אולי כדאי לכתוב משהו כמו Load from ShapeDo או משהו בסגנון כדי שיובן שהתוסף הולך לפתוח את הקובץ ולדרוס את מה שקיים כרגע.

הצעה נוספת: להוסיף אפשרות לטעון את הקובץ במצב Append ואז התוסף יפתח את הקובץ בסייר הקבצים כמו שפותחים קובץ עם Append רגיל כך שתהיה אפשרות לבחור אלו אובייקטים לייבא מהפרויקט לתוך הפרויקט שכבר פתוח.
(הלוואי, הלוואי ותוסיפו את האופציה הזו....)

עוד הצעה (שכבר הציעו): לשים את התוסף במקום אחר במערכת ולא בסרגל הצד שגם ככה עמוס.

מה שמביא אותי לרעיון החלומי הבא:
אחרי אפשור התוסף יתווספו לבלנדר שלש שורות בתפריט קובץ:
Load from ShapeDo
Append from ShapeDo
Save to ShapeDo
וכאשר נבחר באחת השורות האלו יפתח חלון סייר הקבצים כרגיל אלא שעכשיו נוכל לשוטט בספריה של ShapeDo!!!

ואולי אפילו אפשרי להכניס את הגישה ל-ShapeDo לפקודת ה-Load וה-Append וה-Save As הרגילים כך שהגישה לתיקיות ב-ShapeDo תהיה ע"י קיצור דרך לשרת כמו שישנם קיצורי דרך למקומות שונים במערכת!!!
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט