• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
מאגר מודלים להדמיות אדריכליות.[מאגר מתעדכן]
אפשר לכתוב את שם הטקסטורה, ולהכין את המודל כולל הUV כך שרק צריך לייבא את הטקסטורה.
BlendSwap זה סבבה רק שלא נוכל להוריד משם טונות כמו שאפשר מגוגל דרייב...
(שמישהו יצטרך להקריב כקרבן בשביל הפורום או לפתוח במיוחד...)

בכל אופן, ShapeDo יכול לעשות עבודה מעולה בנושא כמו שכבר אמרו, זה גם יעזור לפתח אותו יותר ואם אפשר לחלום הלאה אולי ניתן יהיה באיזו שהיא צורה לשלב אותו בפורום.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
כן, חוץ מזה גם BLENDSWAP הוא אתר בינלאומי עצום והנחמד הוא שכאן זה יהיה אוסף אישי של קהילת בלנדר ישראל. נראה לי באמת שSHAPEDO זה המקום המתאים ביותר, הכל מאוד מסודר, ניתן להוריד ולהעלות קבצים בקלות וגם יש לנו תמונות פריוויו עם תצוגה תלת מימדית.
לגבי תמונות מCGTEXTURES - בתיאור של כל מודל אפשר פשוט לתת לינקים לטקסטורות בהן השתמשתם ישר לאתר של CG, זה מה שעושים בBLENDSWAP לפעמים.
בעצם שחושבים על זה אני התחלתי כבר:
http://www.shapedo.com/bigmouse/architecture_materials
השאלה איך עושים את זה משותף שגם אחרים יכולים להעלות לשם?
בהחלט צריך לחשוב על פלטפורמה מסודרת יותר.
גם כזאת שיהיה אפשר למצוא מהר דברים ולא להתחיל לחפש.
ספריה, צריכה להיות מסודרת לפי תיקיות ונושאים. כך שיהיה קל למצוא דברים.

חוץ מזה - יש לי בעיה בלהשתמש בדברים של אנשים אחרים - אחר כך איך אני אוכל לדעת שזאת עבודה שלי?
שחר, בנושאי אדריכלות, לפעמים טוב שיש לך מאגר שלם של ספאות וכריות, או בריכות או כל דבר אחר, ככה כאשר יש לך מגוון ההדמיות שלך לא יראו אותו דבר כל הזמן , בנוסף לפעמים אתה נמצא בעומס עבודות(בתקווה שזה יקרה לכל מי שנמצא פה) ויש לך דד ליין צפוף ואתה רוצה להגיש לכולם את העבודות בזמן, אז אתה משתמש בסיפרייה. זה לא דבר רע.
ספריה שלי, כן. לא ספריה של אנשים אחרים...
((27.02.2014), 12:45)שחר הר-שוב כתב: ספריה שלי, כן. לא ספריה של אנשים אחרים...

נתראה בלקוח הראשון :-)
שחר, אני מבין למה אתה מתכוון, גם לי יש נטייה כזאת לא להשתמש בדברים של אחרים אלא שהכל יהיה לגמרי שלי. אבל מצד שני כמו הדוגמאות שנאמרו כאן, הרבה פעמים מצאתי את עצמי מאושר על כך שיש BLENDSWAP לדוגמא והיה לי זמין בשלוף דברים שהייתי צריך ממש לאותו רגע ולא היו לי קיימים בספריות. למשל וספה, מי חשב על למדל וספה? אבל באותו רגע זה היה נחוץ ביותר בשביל סקיצה ללקוח.
וזה גם שאלה של משתלם מבחינת זמן לעומת מחיר, אם אתה מקבל פרוייקט שאתה אמור לגמור ב20 שעות מבחינת המחיר, אתה לא תשב עוד עשרים שעות נוספות בשביל למדל את כל הפרטים שאתה צריך לפרוייקט.
תחשוב שהיית מעלה מודלים משלך, האם היה אכפת לך שאנשים מרוויחים כסף עליהם?
((27.02.2014), 16:51)שחר הר-שוב כתב: תחשוב שהיית מעלה מודלים משלך, האם היה אכפת לך שאנשים מרוויחים כסף עליהם?

תראה, העליתי כמה וכמה מודלים לBLENDSWAP כדי לשתף אותם ואפילו קיבלתי תגובות מאנשים שהשתמשו בזה לעבודות שלהם. אם הם מרוויחים עם זה כסף אז מבחינתי שיהיה להם לבריאות, ממש אין לי בעיה עם זה. זה הולך לשני הכיוונים, באותה מידה אם אני צריך מודל לפרוייקט שאני מרוויח ממנו ואני מוריד אותו מBLENDSWAP, אני מאמין שהיוצר שלו שיתף אותו בין השאר גם לכוונה הזאת - לשם כך יש כמה סוגים של תנאי שימוש במודלים שמעלים לשם. את הרוב משתפים בין השאר גם בשביל עזרה מסוג כזה, מי שלא רוצה מגדיר את תנאי השימוש למודל שלו שמגבילים שימוש מסחרי או כל דבר אחר.