• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
למנהלי הפורום
((06.03.2014), 12:47)BigMouse כתב: אני מסכים קצת עם העניין שלא מספיק תמונות מתפרסמות כאן, אבל מצד שני בתור בלנדריסט שעובד באופן יומיומי עם התוכנה הזאת, כמות הטיפים והעזרות הקטנות שצצים כאן על ימין ועל שמאל לימדו אותי כל כך הרבה שאני לא חושב שהייתי לומד את כל הדברים האלה אם הייתי מתמקד רק במדריכים.
אז תדמיין כמה טיפים ועזרות היית מקבל אם היו 1000 או אפילו 100 אנשים פעילים מדי יום !
וטיפ חזק ככל שיהיה לא יצליח למשוך אנשים כמו תמונה דנדשה של דרקון יורק אש בבלנדר .
((06.03.2014), 13:06)MrPain כתב:
((06.03.2014), 12:47)BigMouse כתב: אני מסכים קצת עם העניין שלא מספיק תמונות מתפרסמות כאן, אבל מצד שני בתור בלנדריסט שעובד באופן יומיומי עם התוכנה הזאת, כמות הטיפים והעזרות הקטנות שצצים כאן על ימין ועל שמאל לימדו אותי כל כך הרבה שאני לא חושב שהייתי לומד את כל הדברים האלה אם הייתי מתמקד רק במדריכים.
אז תדמיין כמה טיפים ועזרות היית מקבל אם היו 1000 או אפילו 100 אנשים פעילים מדי יום !
וטיפ חזק ככל שיהיה לא יצליח למשוך אנשים כמו תמונה דנדשה של דרקון יורק אש בבלנדר .

אז יאללה, אתה יודע מה אומרים, נאה דורש נאה מקיים...
זה צריך לבוא מחברי הקהילה,לא מספיק שאדם בודד יפרסם עבודה פעם בשבוע. צריך בשביל זה תת פורום כדי שאנשים יתחילו להעלות יצירות.
((06.03.2014), 14:06)MrPain כתב: זה צריך לבוא מחברי הקהילה,לא מספיק שאדם בודד יפרסם עבודה פעם בשבוע. צריך בשביל זה תת פורום כדי שאנשים יתחילו להעלות יצירות.

יש את גלריית הפורום שלזה זה נועד:
http://forum.blender.org.il/forumdisplay.php?fid=6

הקהילה כולה מורכבת מאנשים בודדים שמעלים או לא מעלים, זה תלוי בכולנו. וכדי שהפורום יפרח ויגדל, צריך שאנשים יבואו וישקיעו בו. זה לא מספיק שנבוא ונגיד "אה.. לא קורה פה כלום, אז אין לנו מה לבוא לפה..." צריך לעשות.
ומה אפשר לעשות? להגיד למעט מחברי הפורום הבאמת פעילים "אה.. חברה' אתם נשמעים כמו חבורת סטודנטים..."
או פשוט לעשות, ליזום, ליצור. כמיטב הבנתך, מה לך יש לתרום לקהילה? וזה רק תלוי בך.
זה בדיוק הבעיה,שיש רק קטגוריה אחת להעלאת יצירות ולא מספיק זה היא גם נמצאת מוזנחת בתחתית האתר .
לפי דעתי זאת הקטגוריה הכי חשובה , וצריך לשים אותה אחרי חדשות .
אם תסתכל בבלנדר ארטיסט קטגוריות הארט נמצאת שלישית ומפורטת ביותר - זה מראה כמה לקהילה חשוב היצירות של האנשים ומזמין ים של אמנים מקצוענים.
אפילו לא צריך להמציא את הגלגל מספיק כמה שינויים קוסמטיים כדי להגביר פעילות.
זה כבר אפילו לא דעתי האישית אלא משהו קיים ומצליח עם קבלות.
MrPain בוא אני אסביר לך מעט על סטטיסטיקות של משתמשים בקהילות פורומים בארץ.

אז ככה:
ניקח פורום כמו רוטר.נט שיש בו קהילה גדולה, ולמה ? כי הפורום מדבר על כ"כ הרבה נושאים , האנשים שם כ"כ מגוונים, יהיו כאלה הם כ"כ פעילים שם אבל בפורום מסויים אפילו הודעה אחת אין להם.

היתי פעיל ותומך תכני כאשר מערכות הפורומים היו הדבר היחיד שהיה מאפשר התקשרות בין אנשים מלבד הצ'טים . אז היה את phpbb.co.il שעדיין קיים ( אבל ניתן לראות את מספר המשתמשים שלו בו זמנית ששואף ל 0 כיום.) והיה את ibheb.com שיא מערכת פורומים אחרת אך על אותו עיקרון קהילתי.

בזמנו היו מחוברים 100+ אנשים וזה עוד בתקופת השיא. עכשיו בוא נשיל מעלנו את כל מה שזה עתה דיברתי עליו ונדבר תאכלס.

בארץ יש לנו כמעט 8 מיליון תושבים.
33 אחוז מהם הם גולשים באינטרנט ובגיל המתאים בכלל לעיין ולחפש ולחקור, 7 אחוז אלו הם האנשים שממש מתעסקים כל יום במחשב, העבודה שלהם היא מחשב, בין אם זה שילוח, תקשורת, תמיכה תכנית, תיכנות, עיצוב גראפי
ניקח מתוך ה 7 (והכל בהערכה מאוד מאוד גסה כן..? ) 2 אחוז מעצבים גראפים. ובנינו? בלנדר לא הכי חזקה בשוק, לא בגלל שהיא לא טובה, בגלל שזה פשוט עצוב שאנשים מתעסקים עם maya, sketchup,3dsmax ושוללים ישר את בלנדר על הסף בגלל היותה חינמית. נניח שאלו הם בכל הארץ (אלו המעצבים גראפים) 20,000 איש. נחלק את זה לפורומים לעיצוב הענקיים בלי להתחשב בזה שיש לך המון המון אנשים שנמצאים בפורום שמתאים לעיסוק שלהם.
בכל מקרה, מה שאני מנסה להסביר פה ושוב בהערכה גסה מאוד מאוד מאוד, שהקהילה בארץ דלה מאוד מאוד. נכון הפירסום לפורום חלש והאתר לא כ"כ מושך לעין. אבל בתור אחד שבשנה האחרונה רק הכיר את בלנדר ורצה ללמוד חרשתי כל מקום אפשרי ולבסוף מצאתי את המקום הטוב, הקטן והחמים הזה, אולי אנחנו מעט, אבל כל אדם משמיע את הקול שלו וכיף כיף לי פה. מודה.

עם אנשים, בלי אנשים. זה מה יש, ואם כל אחד יחשוב כמוך ( MrPain ) (שיש בעיה ואין חשק להכנס) אז תעשה 1+1 +1 ובסוף אנחנו נישארים כמות קטנה מאוד של אנשים אוון-ליין.
((06.03.2014), 16:09)MrPain כתב: זה בדיוק הבעיה,שיש רק קטגוריה אחת להעלאת יצירות ולא מספיק זה היא גם נמצאת מוזנחת בתחתית האתר .
לפי דעתי זאת הקטגוריה הכי חשובה , וצריך לשים אותה אחרי חדשות .
אם תסתכל בבלנדר ארטיסט קטגוריות הארט נמצאת שלישית ומפורטת ביותר - זה מראה כמה לקהילה חשוב היצירות של האנשים ומזמין ים של אמנים מקצוענים.
אפילו לא צריך להמציא את הגלגל מספיק כמה שינויים קוסמטיים כדי להגביר פעילות.
זה כבר אפילו לא דעתי האישית אלא משהו קיים ומצליח עם קבלות.

זה לא נכון שיש קטגוריה אחת, יש קטגוריה ייעודית אחת לעבודות מוגמרות שנקראת הגלריה, יש קטגוריה לWIP - עבודות בתהליך ויש את התחרויות וחברי הפורום מרשים לעצמם חופשי להעלות תמונות בכל קטגוריה אחרת, שאין בעיה עם זה, זה מבורך.
אולי באמת אם הייתה יותר במה לתמונות ממש אולי זה יהיה יותר מושך את העין, סגנון BLENDERARTISTS. שכן, אני בעצמי עוד לא הבנתי איך מציגים תמונה בפוסט עצמו שגם יראו אותה, אני שם קישורים במקום.
אבל זה תלוי במנהלים הנכבדים, אם לדעתם ראוי לשנות את העיצוב של הפורום על מנת שיהיה יותר מקום לתמונות. אבל עדיין זה לא פוטר אותך מאחריות לתרום לקהילה כל שאתה יכול גם במסגרת הנוכחית שכן זה לא מונע מהחברים האחרים להיות פעילים ביותר.
אם אתה רוצה כמובן, אף אחד לא מכריח אותך. אבל תסכים איתי שזה קצת מצחיק להגיד שהקהילה מאוד מצומצמת ולא פעילה ולתרום מעט מאוד מעצמך. רק אם אתה רוצה כמובן, אף אחד לא מכריח אותך...
אני לא מסכים איתך באופן גורף, בלנדר די פופולארית בארץ אולי לא כמו האחרות אבל מספיק(בגלל שהישראלים אוהבים מוצר בחינם).
באמת שאין שום סיבה בעולם שלא יהיו לפחות 100 או 50 חבר'ה פעילים.
חבל שדווקא עכשיו בעידן האפליקציות ומדפסות התלת בלנדר תפספס את הרכבת(הפורום) וזה מטריד את חברי הפורום ובצדק!.
לא רק לי זה מציק - לא אני פתחתי את האשכול הזה,ואני בטוח שזאת תקופה טובה לתת פוש לפורום .
ואם המגמה תימשך כמו שהיא בלנדר תמיד תישאר בישראל מאחורי האחרות ואנשים פשוט לא יגיעו וחבל בישבילהם ובשביל הפורום(בשביל מי שחשוב לו).
בלנדר רק בשנה האחרונה מתחילה לתפוס תאוצה ופופולריות. כמה סטודיואים יש בארץ של אנימציה, עיצוב, הדמיות אדריכליות ופרסום? כמה מאות לפחות, מתוכם יש רק אחד שעובד כבר עם בלנדר באופן שוטף, יש עוד שניים שאני יודע עליהם שהכניסו את בלנדר ככלי עבודה נוסף בסטודיו וזהו, מן הסתם יש עוד כמה שלא יודעים עליהם. מעבר לכך הרוב המוחץ עדיין דבק במאיה, מקס, סינמה4D וכו'.
בשנתיים האחרונות ניסיתי לדחוף את בלנדר בכמה סטודיואים של משרדי פרסום שיצא לי לעבוד בהם, התגובות שקיבלתי היו "הממ..וואו, מעניין מאוד, תוכנה מעניינת וגם חינמית..."
וזהו, אף אחד לא השכיל להבין באיזה פוטנציאל מדובר, עדיין העדיפו לדבוק בתלת המצ'וקמק של אילוסטרייטור ובתוכנות המסחריות שיש להם. וזה לא בגלל הפורום, מסתבר שדווקא ישראלים נרתעים ממשהו חינמי, הם תמיד מחפשים את הקאץ'. ואם אין קאץ' אז עדיין זה לא נראה להם רציני מספיק...לך תבין.
((06.03.2014), 19:19)MrPain כתב: אני לא מסכים איתך באופן גורף, בלנדר די פופולארית בארץ אולי לא כמו האחרות אבל מספיק(בגלל שהישראלים אוהבים מוצר בחינם).
באמת שאין שום סיבה בעולם שלא יהיו לפחות 100 או 50 חבר'ה פעילים.
חבל שדווקא עכשיו בעידן האפליקציות ומדפסות התלת בלנדר תפספס את הרכבת(הפורום) וזה מטריד את חברי הפורום ובצדק!.
לא רק לי זה מציק - לא אני פתחתי את האשכול הזה,ואני בטוח שזאת תקופה טובה לתת פוש לפורום .
ואם המגמה תימשך כמו שהיא בלנדר תמיד תישאר בישראל מאחורי האחרות ואנשים פשוט לא יגיעו וחבל בישבילהם ובשביל הפורום(בשביל מי שחשוב לו).

בישראל כמו בישראל, אנחנו יותר בררנים במיוחד אלו שהכיס והפרנסה משחק אצלהם משחק. החלטות של המרת תוכנה מאחרת לבלנדר מתלווה בצדדים לא קלים אחרים. כמו : כמה זמן יקח לי ללמוד אותה כמו שאני יודע את האחרת וכ'ו..
ולכן גם אם אנחנו נישאר מאוחר, העיקר שהגרעין שלנו יהיה אנשים תותחים, משם, נתקדם.