• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
למנהלי הפורום
אוקי. אני לא מבין איך פספסתי את כל הדיון אבל אני אנסה להגיד את כל מה שיש לי להגיד.
קודם כל, לך תעשה דרקון נושף אש. צריך להבין שרמה שלנו לא מתקרבת לרמה של Blender Artist, זה לא יעזור...
בקשר לכמות הישראלים שמשתמשים בבלנדר. בכנס האחרון שהיה, הגיעו הרבה יותר אנשים ממה שפעילים היום בפורום. אם אנשים באו עד לתל-אביב (או מתוך תל-אביב) כדי להגיע לכנס הזה, אני חושב שהסיבה היחידה שהם לא משתמשים בפורום זה שהם לא מכירים אותו. שלא לדבר על כל אלו שלא יכלו להגיע לכנס. אם מתיישהו נעשה כנס שלישי, כדאי לקחת פרטים מהאנשים. להכיר אותם. אני לא הכרתי את הפורום עד שהלכתי לכנס, ואז שמעתי על זה, הלכתי הביתה, התחלתי להסתכל קצת, והיום אני מסתכל בפורום לפחות פעם ביום.
בקשר לסטויואים מקצועיים. גם הם יציאו לי עכשיו תוכנה חינמית טובה פי 10 מבלנדר, אני יחשוב פעמיים לפני שאני ישתמש בה. אני השקעתי שנתיים ללמוד את בלנדר (וקרוב לודאי שהמאיטיסים עובדים במאיה הרבה יותר) ואין כוח להתחיל ללמוד עוד תוכנה. מה שאני חושב שצריך לעשות, זה להקים סטודיו, כמה משתמשי בלנדר מישראל, וגם להיות סטודיו מצליח...
אמרתם שצריך להיות הרבה תמונות. וזה גם משהו שמפריע לי. למה רק תמונות? בלנדר מוגדרת כ"תוכנה למידול ואנימציה" ואני בקושי רואה אנימציה...
בקשר לי "אוהבים דברים בחינם" ו"לא סומכים על דברים בחינם". אני שונא את כל החברות הגדולות כמו Microsoft, Apple, Autodesk... בכללי, הם נורא סגורים, לא גמישים, עולים הרבה כסף... אני מאוד אוהב OpenSource, שאני אלמד תכנות מתיישהו, אני מתכוון לעבוד רק בOpenSource, כי אני מאמין בזה, זה נוח, וזה מגיע לתוצאות טובות. ההבדל בין מתכנת של קוד פתוח לבין מתכנת בחברה רווחית, הוא שהמתכנת בקוד פתוח כותב "כי הוא צריך" או "כדי להשתמש" והמתכנת בחברה רווחית כותב "כדי למכור". עכשיו תגידו לי מה לדעתכם מגיע לתוצאה יותר טובה, בעיקר שלמתכנת הקוד הפתוח יש קהילה ענקית שעוזרת לו.
דבר אחרון שרציתי להגיד, זה שצריך לשתף פעולה. אנחנו (או לפחות אני) רוצה לעשות דברים גדולים שאפשר להראות לקהל הרחב. זאת אומרת סרטי אנימציה. ואני חולם כבר לפחות שנה על קבוצה שאני אעבוד בה ביחד על סרטי אנימציה. כבר התחלנו לדבר על זה בנושא אחר, ונראה לי שתוכניות ילדים זה התחלה מצויינת. דרך אגב, כל הכבוד ramiis על הסרטון שעשית עם המשאית...
שחר, תגובה לעיניין, אני מתחיל לראות שאתה בסופו של דבר מבין מהו קוד פתוח ולמה מתכנתים יושבים שעות על מנת להוציא קוד שהוא בחינם ולכולם.
לקחתי את הרעיון של הוספת תמונות בשורה העליונה של הפורום, צריך לראות איך זה מסתדר עם הצ'אט וכל השאר.
לגבי העלאת תמונות ויצירות: מסכים בהחלט, מקווה מאד שנוכל להעלות תמונות ולא רק קישורים (שמייבשים האמת)
אני בודק את הדברים עם מי שאחראי על ה"קרביים" של הפורום ויכול להוסיף פיצ'רים כאלו ומקווה מאד שנמצא דרך לעשות זאת.

עוד משהו נחמד שאפשר לעשות:
כאשר נרשם משתמש חדש (אני לפחות רואה את זה בתחתית הדף בעמוד הראשי), יהיה נחמד לשלוח לו איזו הודעת "ברוך הבא", שלחתי לכמה אנשים ומי שמעוניין יכול להשתמש באופציה הזו.

לגבי משתמשים "רדומים" נשלח לכל המשתמשים מייל תזכורת לאיפוס חשבון תוך חודש (שצריך להתחבר מחדש כדי להישאר רשום) ומי שלא יעשה זאת יימחק.
אבל לצעד כזה אשמח לקבל הערות כי הוא נראה הרסני משהו.

אגב, לא כל המשתמשים שרשומים באתר נרשמו כי הם עובדים עם בלנדר. ישנם כאלו שפשוט רצו לשאול שאלה ובזה זה נגמר.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
אין בעיה להטמיע תמונות ישר בפורום. יש את האתר הזה: http://imgur.com/
אתה יכול להעלות תמונות, ולקבל קישור, קישור ישיר, קוד html, קוד הטמעה לפורומים ועוד...
((07.03.2014), 03:42)יניב כתב: לקחתי את הרעיון של הוספת תמונות בשורה העליונה של הפורום, צריך לראות איך זה מסתדר עם הצ'אט וכל השאר.
לגבי העלאת תמונות ויצירות: מסכים בהחלט, מקווה מאד שנוכל להעלות תמונות ולא רק קישורים (שמייבשים האמת)
אני בודק את הדברים עם מי שאחראי על ה"קרביים" של הפורום ויכול להוסיף פיצ'רים כאלו ומקווה מאד שנמצא דרך לעשות זאת.

עוד משהו נחמד שאפשר לעשות:
כאשר נרשם משתמש חדש (אני לפחות רואה את זה בתחתית הדף בעמוד הראשי), יהיה נחמד לשלוח לו איזו הודעת "ברוך הבא", שלחתי לכמה אנשים ומי שמעוניין יכול להשתמש באופציה הזו.

לגבי משתמשים "רדומים" נשלח לכל המשתמשים מייל תזכורת לאיפוס חשבון תוך חודש (שצריך להתחבר מחדש כדי להישאר רשום) ומי שלא יעשה זאת יימחק.
אבל לצעד כזה אשמח לקבל הערות כי הוא נראה הרסני משהו.

אגב, לא כל המשתמשים שרשומים באתר נרשמו כי הם עובדים עם בלנדר. ישנם כאלו שפשוט רצו לשאול שאלה ובזה זה נגמר.

אני בעד עניין איפוס חשבון המשתמשים ה"רדומים", מי שרדום ובא לו להתעורר, יתעורר.
מי שלא, אין טעם להחזיק את החשבון שלו, מקסימום יחליט להתעורר - יירשם שוב.
אבל זה ייתן מדד יותר מדוייק לגבי כמה משתמשים רשומים לעומת כמה משתמשים פעילים.
((07.03.2014), 08:40)שחר הר-שוב כתב: אין בעיה להטמיע תמונות ישר בפורום. יש את האתר הזה: http://imgur.com/
אתה יכול להעלות תמונות, ולקבל קישור, קישור ישיר, קוד html, קוד הטמעה לפורומים ועוד...
בפוסטים אפשר עוד להסתדר (אגב אני מעדיף את האתר הזה http://imgbox.com שמציג רק את התכל'ס בלי עוד תמונות מסביב ושטויות)
אבל זה תלוי במשתמש, מי שמכיר את האופציה משתמש ומי שלא אז לא.

ויש גם את האתר הזה: http://postimage.org (שאני פחות מעדיף) שגם נותן לך תוכנה מיוחדת של צילום מסך עם אפשרות בסיסית להוספת חצים וכו' ובלי דפדפן נותנת לך קישור ישיר לתמונה.
למשל İmage
(את התוכנה ניתן להוריד כאן: http://postimage.org/app.php

בכל אופן, זה דבר שכל משתמש צריך להכיר ולצערינו לא כולם מכירים/משתמשים.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
אתם יודעים שלא צריך לאפס את חשבון המשתמשים הרדומים כדי לבדוק מי פעיל, צריך פשוט לכתוב בקוד של הפורום משהו שיבדוק את זה ויגיד לך.
אז מה נסגר?
"לכל כלל יש יוצא מן הכלל והכלל שאין לו יוצא מן הכלל הוא הכלל שיוצא מהכלל שאומר שלכול כלל יש יוצא מן הכלל"

אז האם הכלל הזה נכון גם לגביי בלנדר או שבלנדר גם יוצאת מהכלל...
אז ככה:
- העלאת תמונות לשרת בוטלה ולא תחזור שוב.
לשרת יש כמות שטח מצומצמת ואין הרבה מקום. לכן האופציה בוטלה.
אתם מוזמנים להשתמש באתר tinypic , imageshack וכו'.

- תמונות למעלה / גלריית תמונות כמו blenderartists.
כרגע אני בצבא ואין לי זמן, אני יעבוד על זה בעתיד.

- איפוס המשתמשים הלא פעילים.
זה לא יקרה. אין סיבה מספיק מוצדקת בכדי למחוק 90% מהמשתמשים בפורום.

- אימייל תזכורת.
אני אשלח בהזדמנות.
אולי תפתח חשבון באחד משרתי התמונות ותצליח להעלות ולהטמיע תמונות דרך הממשק של הפורום, זה קצת מסובך אבל זה יפתור את הבעיה.