• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
תוספים פשוטים שישפרו את חווית השימוש שלכם בבלנדר
Question 
מה קורה?
היתי שמח לדעת אם יש לכם הצעות לכל מיני תוספים פשוטים שאתם חושבים שהיו משפרים השימוש שלכם בבלנדר - בחיסכון בזמן או ביעילות למשל..
אם כן תספרו אולי אוכל לבנות אחד כזה.
  הגב
אה, אתה רוצה להתאמן בפייטון ותוך כדי גם שמישהו ירוויח. נחמד. הופך הטקסט מאוד שימושי.
יש משהו קצת מעצבן בUI השאלה אם תוכל לעשות כזה דבר: כדי לפצל ולחבר שטחים (או חלונות) צריך להגיע לנק' קטנה מאוד סציפית. לפעמים זה קצת מעצבן. יהיה הרבה יותר פשוט אם יהיה אפשר ללחוץ על איזו קיצור וזה יתחיל פעולה של פיצול/חיבור.
  הגב
וואו! הצעה כזאת!
אוקיי אז יש 2 דברים שחשבתי עליהם...
1
אפשרות ליצירת ספריות בבלנדר
כמו אפנד רק שנשאר תמיד,
כי לפעמים כשאתה רוצה לייבא כמה אובייקטים מקבצים שונים אז זה לוקח הרבה זמן וזה סתם מעצבן...
משהו כמו פלאש אם אתה מכיר...
2 להוסיף אפשרות ליצירת ריבועים מלבנים טקסט ועוד... בעורך טקסטורות של בלנדר...
זהו מקווה שלא הגזמתי Blush
"לכל כלל יש יוצא מן הכלל והכלל שאין לו יוצא מן הכלל הוא הכלל שיוצא מהכלל שאומר שלכול כלל יש יוצא מן הכלל"

אז האם הכלל הזה נכון גם לגביי בלנדר או שבלנדר גם יוצאת מהכלל...
  הגב
ממש אהבתי את הרעיון של הראשון!! זה יהיה תוסף מוצלח אם זה יעבוד.
לא הבנתי למה התכוונת בשתיים...
  הגב
כביכול להוסיף משהו כזה בבלנדר
"לכל כלל יש יוצא מן הכלל והכלל שאין לו יוצא מן הכלל הוא הכלל שיוצא מהכלל שאומר שלכול כלל יש יוצא מן הכלל"

אז האם הכלל הזה נכון גם לגביי בלנדר או שבלנדר גם יוצאת מהכלל...
  הגב
אפשר יותר הסבר על התוסף הראשון? לא הבנתי בדיוק, דוגמא תועיל לי מאוד
  הגב
יש לי משהו שאני מחפש כבר הרבה זמן:
אפשרות לשלוט על המש באמצעות טקסטורה. אני לא מדבר על דיספלייסמנט שזה כבר קיים אלא על משהו כזה:
נניח ואני רוצה ליצור QR-Code ויש לי תמונה של הקוד (יש למען האמת גם תוסף שמייצר את המש עבור זה) אבל אני רוצה שהמש שיווצר מהתמונה לא יהיה מרובע אלא כדורים שהגודל שלהם ישתנה כתלות בצבע הטקסטורה.

עוד משהו שקיים באינקסקייפ:
אפשר לפתוח שם תמונה רגילה ולהפוך אותה לווקטורית.
הלוואי והיה אפשר בבלנדר לעשות כזה דבר וכך בעצם להפעיל את מודיפייר הדיספלייסמנט רק היכן שיש שינויים בצבע ומבלי להגדיל את רזולוציית המש בצורה משמעותית ומבלי לקבל "פיקסול".

יש אפשרות....?
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
  הגב
יניב, אני ממש בחיתולים של ללמוד את כל ה Api של בלנדר ולכן כרגע לפחות אני לא ידוע איך לעשות את זה, אבל אני אתחיל לחפור ואולי בקרוב אצליח לבנות משהו
  הגב
שיפורים קטנים?
אוקי הנה הרשימה שלי, חלק מהדברים ניתן כבר היום לעשות מהקונסול אבל למי יש כח להתעסק עם פקודות אחרי יום עבודה.

הבעיה
קיבלת פרויקט ויש לך עכשיו לעשות 3 רינדורים לפרויקט,
העניין הוא שרינדור באמצע היום לוקח את כל הזמן של העבודה ולכן הרינדור נדחה ללילה.
הבעיה היא שצריך לשבת ליד המחשב כדי שנוכל להחליף את הרינדור שמסיים כדי לשים את הרינדור הבא,
רק שבלילה עייפים ושעון מעורר באמצע הלילה רק כדי להחליף רינדור אינו רעיון טוב.

הרעיון
ליצור תוסף שמאפשר ליצור תור לרינדור, אנו מגדירים לו איזה קבצים צריכים להתרנדר למשך השעות הבאות, הוא מרנדר ושומר בסיומת אותה הגדרנו ולתיקיה אותה הגדרנו (צריך לראות איך עושים את זה)
אם אנו רוצים לקחת את התוסף הזה שלב אחת קדימה זה ליצור לתוסף אפשרות של שליחת מייל כשהוא מסיים לרנדר כל רנדר שברנדר ליסט וכשהוא מסיים לרנדר את כל הרשימה שהוא קיבל הוא שולח דו"ח כמה לקח כל רנדר ואיזה רנדר נכשל.

יש עוד רעיונות אבל אני חושב שזה אחד שיחסית קל לביצוע והוא מאוד שמיש לכל מי שמרנדר בסייקלס ורוצה להשאיר את המחשב מרנדר כשהוא לא בבית.
  הגב
TREW100:
נראה לי שהכל נמצא כאן:
http://blender.stackexchange.com/questio...ple-scenes
וכאן:
http://stackoverflow.com/questions/10667...ne-blender
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
  הגב