• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
תוספים פשוטים שישפרו את חווית השימוש שלכם בבלנדר
((09.03.2014), 23:32)Benjamin כתב: אפשר יותר הסבר על התוסף הראשון? לא הבנתי בדיוק, דוגמא תועיל לי מאוד

נגיד שאתה מכין הדמייה של בית כבר גמרת למדל את הבית ועכשיו נשאר להוסיף רהיטים עצים (לבחוץ) וכל השאר
אז נגיד שאין לך זמן וכוח למדל עכשיו את כל הדברים האלה אז אתה עושה append ולוקח את כל הדברים האלה מקבצים אחרים,
אז אתה נכנס לקובץ אחד שיש שם עץ שאתה רוצה, ואז לקובץ אחר ולוקח איזה משהו אחר וכו
וזה לוקח הרבה מאוד זמן.
עד שאתה נכנס לתיקיה שאתה צריך ועד שאתה בוחר את האובייקט שאתה צריך...
ואח"כ בשביל לקחת אובייקט אחר אז עוד פעם הכל מהתחלה...

אז היה לי רעיון שאהיה פה חלון נוסף שהוא אהיה כמו append רק שהוא לא יעלם אחרי שמייבאים קובץ ואתה גם לא תצטרך לחפש את כל הקבצים
כי כל קובץ שאתה יודע שאתה תרצה להשתמש בו אתה פשוט תוכל לשמור בספריה...
מקווה שהפעם זה היה יותר מובן...

אם אתה מכיר unity (מנוע משחק...) אז בדיוק כמו מה שיש שם
"לכל כלל יש יוצא מן הכלל והכלל שאין לו יוצא מן הכלל הוא הכלל שיוצא מהכלל שאומר שלכול כלל יש יוצא מן הכלל"

אז האם הכלל הזה נכון גם לגביי בלנדר או שבלנדר גם יוצאת מהכלל...
  הגב
אני יעבוד על זה בזמני הפנוי
  הגב
אהבתי את הרעיון של Trew, ליצור טור רינדור זה מאוד שימושי והרבה פעמים הייתי צריך את זה.
  הגב
אה ועוד משהו קטן
לשפר את הממשק של ה-logic editor למשהו בסגנון של ה-node editor

תראה איך ה-logic editor עובד ואני מקווה שתבין מה אפשר לשפר...
"לכל כלל יש יוצא מן הכלל והכלל שאין לו יוצא מן הכלל הוא הכלל שיוצא מהכלל שאומר שלכול כלל יש יוצא מן הכלל"

אז האם הכלל הזה נכון גם לגביי בלנדר או שבלנדר גם יוצאת מהכלל...
  הגב
((10.03.2014), 17:34)דניאל שריד כתב: אה ועוד משהו קטן
לשפר את הממשק של ה-logic editor למשהו בסגנון של ה-node editor

תראה איך ה-logic editor עובד ואני מקווה שתבין מה אפשר לשפר...

הו זה כבר יותר מסובך...
אני חושב שכדאי שתעבוד קודם על "תור לרינדור" (זה קל) ואז על אפשרות של יצירת ספריית מודלים נוחה.
  הגב
עכשיו התחלתי לשבת על זה, בנוגע לסיפריה זה נראה לי לא חיוני, כי אתה מחשב בתוך ה blend file במקום פשוט להכנס לקובץ להעתיק את המודל ולהדיבק
  הגב
זה לא משהו חדש, זה פשוט משהו נוח בממשק.
  הגב
הייתי מחדד את זה קצת יותר.
יש לי פנטזיה כבר הרבה זמן לגבי הממשק של בלנדר ומשהו שנראה לי נחוץ ביותר.
הרעיון הוא BLENDER DATA BASE, למה אני מתכוון?
אפשרות שכל פריסט שאפשר לשמור בבלנדר, יישמר בתיקיה ייעודית שנקראת BLENDER_DB תחת קטגוריה מתאימה. נאמר, סידרתי לעצמי לייאאוט נוח של החלונות של הממשק. בעקרון, אני יכול לשמור את הלייאאוט הזה בתפריט של הלייאאוטים כCUSTOM שלי, מה שאני לא יכול לעשות בצורה נוחה זה להעביר את הלייאאוט הזה לקובץ בלנדר אחר. ולא רק, נאמר סידרתי לי פריסט טוב של רנדר, או הגדרות של חומר. נכון, אני יכול לשמור את זה בקובץ בלנד ופשוט לעשות APPEND, אבל אני מסכים עם דניאל שריד שזה מסורבל ולא נוח כל כך. אז במקום זה בכל תפריט שבו אני יכול לשמור פריסטים יתווספו לי עוד שתי אופציות של SAVE TO DB ו-LOAD, וכל תפריט יידע לפנות לקטגוריה המתאימה לו, גם בשמירה וגם בהעלאה. נאמר, אני רוצה להעלות לייאאוט של חלונות ששמרתי, אני פשוט פותח את התפריט של הלייאאוטים, בוחר LOAD ומקבל בחלון הדפדפן את כל הלייאאוטים ששמרתי בהזדמנויות שונות, הכל מרוכז בתיקיית BLENDER_DB תחת הקטגוריה הנכונה. כך אני יכול ליצור ספרייה מרוכזת של כל מה שניתן לשמור בבלנדר ואפילו להעתיק אותה ולקחת אותה איתי לכל מחשב אחר בלי לשבור את הראש איפה שמרתי כל דבר ואיפה זה היה.
זה הויז'ן שלי. אני מקווה שהסברתי מספיק טוב. אני לא יודע במה זה כרוך מבחינת תכנות, זה נראה כמו משהו די מורכב לעשות ואני לא יודע אם בכלל זה אפשרי לבנות כתוסף או שזה משהו שצריך לקמפל מחדש את כל הקוד בשבילו, זה כבר אתה תוכל לענות. אבל זה משהו שעשוי להיות נפלא אם היה כזה דבר.
  הגב
אני לא בקיא עדין בכל האפשרויות של בלנדר ובגלל זה אני לא נגעתי בתיכנות של תוספים עד עכשיו, ועדין זה נראה לי די מסובך כי אני לא כ"כ מבין עדין את כל מה שהסברת כי לא נגעתי באפשרויות האלו הרבה.

בכל מקרה אני קודם אתחיל עם התור רינדור.
שאלה בסיסית לפני שאני מתחיל, איך נגידר לו תור אם בכל פעם אתה צריך להכנס לסצינה שהיא קובץ blend אחר?
  הגב
((10.03.2014), 23:45)'BigMouse' כתב: הייתי מחדד את זה קצת יותר.
יש לי פנטזיה כבר הרבה זמן לגבי הממשק של בלנדר ומשהו שנראה לי נחוץ ביותר.
הרעיון הוא BLENDER DATA BASE, למה אני מתכוון?
אפשרות שכל פריסט שאפשר לשמור בבלנדר, יישמר בתיקיה ייעודית שנקראת BLENDER_DB תחת קטגוריה מתאימה. נאמר, סידרתי לעצמי לייאאוט נוח של החלונות של הממשק. בעקרון, אני יכול לשמור את הלייאאוט הזה בתפריט של הלייאאוטים כCUSTOM שלי, מה שאני לא יכול לעשות בצורה נוחה זה להעביר את הלייאאוט הזה לקובץ בלנדר אחר. ולא רק, נאמר סידרתי לי פריסט טוב של רנדר, או הגדרות של חומר. נכון, אני יכול לשמור את זה בקובץ בלנד ופשוט לעשות APPEND, אבל אני מסכים עם דניאל שריד שזה מסורבל ולא נוח כל כך. אז במקום זה בכל תפריט שבו אני יכול לשמור פריסטים יתווספו לי עוד שתי אופציות של SAVE TO DB ו-LOAD, וכל תפריט יידע לפנות לקטגוריה המתאימה לו, גם בשמירה וגם בהעלאה. נאמר, אני רוצה להעלות לייאאוט של חלונות ששמרתי, אני פשוט פותח את התפריט של הלייאאוטים, בוחר LOAD ומקבל בחלון הדפדפן את כל הלייאאוטים ששמרתי בהזדמנויות שונות, הכל מרוכז בתיקיית BLENDER_DB תחת הקטגוריה הנכונה. כך אני יכול ליצור ספרייה מרוכזת של כל מה שניתן לשמור בבלנדר ואפילו להעתיק אותה ולקחת אותה איתי לכל מחשב אחר בלי לשבור את הראש איפה שמרתי כל דבר ואיפה זה היה.
זה הויז'ן שלי. אני מקווה שהסברתי מספיק טוב. אני לא יודע במה זה כרוך מבחינת תכנות, זה נראה כמו משהו די מורכב לעשות ואני לא יודע אם בכלל זה אפשרי לבנות כתוסף או שזה משהו שצריך לקמפל מחדש את כל הקוד בשבילו, זה כבר אתה תוכל לענות. אבל זה משהו שעשוי להיות נפלא אם היה כזה דבר.

ליצור קובץ ברירת מחדל שמכיל את הלייאווט ולשמור אותו כברירת מחדל (Ctrl+U), לא ייעזור?

"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
  הגב