• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
בניית פרוייקט משותף - בסיס
אם כבר מדברים, יצא לי לדבר עם דניאל שריד, והגעתי למסקנה שרובכם מעדיפים לעשות הדמיות ותמונות stills ובדר"כ בורחים מאנימציה. שאני בניתי את הקורס, אני מכניס אנימציה בסיסית (מכונית נוסעת) ישר אחרי מה שכבר ראיתם. דניאל מאוד התפלא ש"כבר מגיעים לאנימציה".
אני מבין שאנימציה זה הרבה עבודה, אבל אנחנו פה כמה אנשים. בואו ננסה להתאחד כמה מאיתנו לעשות איזה פרוייקט באנימציה. ואני אשמח להבין איך משתפים קבצי בלנד online.

ציטוט:עדכון:
ישנה ספריה משותפת לכל חברי הפורום שאפשר להעלות לשם מה שרוצים, כדאי שכל אחד יפתח שם ספריה לדברים שלו כדי שנוכל אח"כ לקשר.
הספריה נמצאת בגוגל דרייב וכדי לעבוד איתה נכון צריך חשבון גוגל ולהתקין במחשב גוגל דרייב מכאן:
https://tools.google.com/dlpage/drive/?hl=HE

הקישור לספריה:
https://drive.google.com/folderview?id=0Bzu7kkgSCcGgV2JteU9yTWp1aDQ&usp=sharing

כדי לקשר אובייקט לקובץ אחר:
תפריט File, בוחרים link ומדפדפים לקובץ הרצוי ולאובייקט הרצוי, האובייקט שיתווסף לא יכול לזוז ואין אפשרות לערוך אותו. כדי שיהיה אפשר להזיז אותו ניתן להפוך אותו לפרוקסי ע"י לחיצה על: Ctrl+Alt+P (זה עובד רק על אובייקטים מקושרים)
העריכה של האובייקט מתבצעת בקובץ המקורי והשינויים ייראו בקובץ שאליו קישרנו.

בצורת העבודה הזו מצמצמים בעצם את הסיכוי ששני אנשים יעבדו על אותו קובץ ויהיו שתי גרסאות.
אין לך ברירה אם אתה רוצה און-ליין אני חושב שרק שירותים כמו דרופ בוקס יוכלו לתת לך את זה.
אבל זה יהיה מעודכן אוטומטי?
((04.03.2014), 18:25)שחר הר-שוב כתב: אבל זה יהיה מעודכן אוטומטי?
בדרופ בוקס זה מתעדכן אוטומטית.
ועדיף לפצל פרוייקט לתתי חלקים, כל אובייקט בקובץ נפרד ולשתף את הספריה באופן שמאפשר כתיבה. כך התוכנה דואגת תמיד לסנכרן את מה שיש בשרת עם מה שיש לכל אחד במחשב וכיוון שהכל מפוצל להרבה קבצים שונים כל אחד יכול לעבוד על מודל מסויים גם אם שאר הדברים עדיין לא סגורים.
אפשר לשים את החומרים בקובץ נפרד ולקשר אליהם למשל ואז מי שעובד על המודל יתרכז רק במודל ויקשר את החומרים שבינתיים עובד עליהם מישהו אחר. כך גם לגבי אנימציות, אפשר לעשות אנימציה (ריג) גם לדמות שלא סיימו להכין ובסוף רק לקשר.
לצורך פרוייקט גדול נראה שכדאי להשתמש בתוכנת copy כי מקבלים שם הרבה יותר מקום מאשר בדרופבוקס וכד'.
אפשר כמובן גם עם GoogleDrive ו-OneDrive וכו'.

אם כולם מסכימים על פלטפורמה אחת, אפשר להריץ פיילוט רק כדי ללמוד איך הדברים עובדים וכשיצוץ פרוייקט כבר נדע איך להנדס את זה.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
אני בעד. בואו נעשה ניסוי ממש פשוט...
פה אני אמור להציע את הרעיון, אבל האמת שאין לי.
טוב, לי יש.
יש לי כבר תוכנית כבר כמה שנים שיש לה אפילו פוטנציאל פרנסתי ועדיין לא ממש מצאתי את הזמן והמוטיבציה המספיקים כדי להרים את זה.
הכיוון הוא ערוצי ילדים - ערוץ הופ וערוץ בייבי - למי שיש ילדים קטנים בוודאי מכיר את הערוצים האלה, יש שם אנימציות בלי סוף. ואני מתכוון בעיקר לפילרים וקטעי ביניים קצרים, לאו דווקא על התוכניות המופקות. מי שמכיר את כל הבייבי מוצארט, בייבי איינשטיין וכן הלאה, פשוט תמונות זזות ומוסיקה. בעבר נפגשתי עם אנימטור שעושה הרבה מהקטעים האלה, הוא משתמש גם באנימציית דו-מימד וגם תלת מימד וכיום עובד עצמאית ופשוט מייצר אנימציות ומוכר אותן לערוץ בייבי. אני חס וחלילה לא חושב לבוא ולנגוס לאיש המקסים הזה מהפרנסה, אבל אני חושב שיש מספיק מקום לכולם.
עכשיו למה? תוכניות שמיועדות לילדים דורשות אנימציות פשוטות מאוד וברורות מאוד, וכרגע, מי שמומחה VFX שילך לעבוד עם סנובול וסטודיואים אחרים. לדעתי בשביל אנימטורים מתחילים זה כיוון מצויין כדי להשתפשף בו ולהתמקצע.
הנה דוגמא לקטע שעשיתי לו איזו אנימציה ראשונית, גרועה למדי, ואת זה עוד עשיתי עם 3DS MAX:
https://www.youtube.com/watch?v=Iwu5ULz1fbI

לפני כמה זמן שיחזרתי את כל הסצנה בבלנדר, עם מקצה שיפורים משמעותי בתאורה ובחומריות של הסביבה. הכל ממוקם ועומד ויש אפילו PATH בשביל התנועה של הבובה, הדבר שנשאר לעשות הוא את התנועות עצמן של הבובה כשהיא מחליקה על הקרח, זה הקובץ BLEND:
https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing

זו הצעה ראשונה שלי, מי שרוצה לקחת את הסצנה הזאת ולהמשיך איפה שהפסקתי, לשנות דברים, לשפר, כולם מוזמנים בקיצור.
כרגע זה על הגוגל דרייב שלי עם הרשאות לעריכה למי שנכנס דרך הלינק.
אם באמת יש מי שמעוניין לעבוד על זה, נתחיל ותוך כדי נלמד מהי הדרך הטובה ביותר לניהול פרוייקט כזה.
תראה, לעשות אנימציות לילדים זה רעיון מצויין. זה קל וזה מצויין למתחילים באנימציה.
לי עצמי היה רעיון לאנימציה לערוץ הופ: http://www.youtube.com/watch?v=mtbVDT4Td...e=youtu.be
אני חושב שתשים את האנימציה של הקרח בצד, ונעשה משהו חדש.
צריך לחשוב על משהו שילדים אוהבים. זאת אומרת שזה צריך להתבסס על צורות, צבעים, ומוזיקה.
בואו נעשה פרק demo על קובייה, כדור ופירמידה (עם עיניים ופה והכל, אפשר אפילו ידיים ורגליים). כל אחד בצבע אחר (כמובן.)
נעשה כאילו הכדור והקובייה רבים על משהו, ואז בסוף הפירמידה באה ועושה פשרה.
יש צורות, יש צבעים, יהיה מוזיקה, ויש גם ערך חינוכי.
זה יהיה קצת מסובך כי אנחנו עדיין לא יודעים איך עובדים בקבוצה, אבל נלמד תוך כדי.

אני עדיין לא מבין איך זה מתעדכן אוטומטית: אם הורדתי את זה, אז זה משתנה אצלי בתקיית "הורדות"...
אם אתה משתף את הספריה ואחרים מחברים אותה לחשבון שלהם, מה שיש אצלך באותה ספריה מסתנכרן אוטומטית עם מה שיש לכל מי שיש לו הרשאה. כך שמי שעובד על קובץ מסויים ושומר אותו, אצל כולם יהיה בסופו של דבר את התיקון.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
שיניתי משהו קטן באנימציה של הרקדנית, רק כדי לבדוק אם זה עובד.
זה עובד?