• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
בניית פרוייקט משותף - בסיס
אוקיי!
הבנתי מה קרה:
יניב הוסיף את הקוף המרובע שאין לי מושג איך הוא עשה. שאני בדקתי זה עוד לא היה מסונכרן.
BigMouse הוסיף את הקובייה שלו לגרסה הראשונה.
Drive יצר קובץ חדש שנקרא "Cubes in colors[התנגשות]" בשביל הקובץ עם הקובייה הירוקה.

כאשר נעבוד על משהו באמת, צריך לבנות את חלוקת העבודה בצורה כזאת שזה לא יקרה. אנחנו גם יודעים שלDrive לוקח יותר משעה לסנכרן את הקבצים.
הקובץ [התנגשות] שקיבלתי מכיל את הקוף המגניב של יניב. עכשיו ממש הוספתי לקובץ קוביה ירוקה - 8:04 שעון ישראל.
אני רואה את זה. ארבע דקות אחרי.
אז סבבה, יש לנו קבצים מסונכרנים בזמן סביר. עכשיו מבחינת ניהול עבודה - הייתי מציע שלא יהיו יותר מדי קבצים אחרת נלך לאיבוד. מה שעושים בסטודיואים של משרדי פרסום לדוגמא - תמיד יש קובץ אחד שהוא העדכני ביותר. אבל כדי לא לאבד דברים תוך כדי שינויים, תמיד שומרים את הקבצים הקודמים בתיקיית OLD. כלומר - כשמישהו ניגש לעבודה על הקובץ הוא עושה SAVE AS לקובץ חדש עם תוספת בשם, בדר"כ כלל זה A ואז B ואז C וכן הלאה, ואת הקובץ האחרון לפני שהוא התחיל לעבוד עליו הוא זורק לתיקיית OLD. מה שאמור לצאת בסוף אם שומרים על סדר נכון זה שיש קובץ עם לדוגמא - MyFile_K.Blend, ואז סדרה של קבצים בתיקיית OLD מ-A עד J. אם מקפידים על סדר, זה נוח מאוד לעבוד ככה. אה וכמובן לכל פרוייקט צריכה להיות תיקיה משלו. עשוייה להיות בעיה אם שניים עובדים במקביל על קובץ אחד.
מה אתם אומרים?
קודם כל אם לא שמת לב זה רק אתה יניב ואני שהצלחנו. אני חושב שגם דניאל שריד הביע התעניינות ואולי גם אחרים רוצים. חוץ מזה, אני לא בטוח שירדתי לסוף דעתך: מדוע לשמור כל קובץ מחדש? כל פעם שאני עובד על הקובץ אני צריך לשמור קובץ חדש?
נאמר אתה עבדת על קובץ מסויים, הוספת דברים, עשית שינויים, סיימת לעבוד ושמרת. עכשיו יניב רוצה לעבוד על הקובץ ולהוסיף לו עוד דברים אבל לדעתו משהו שעשית באנימציה לא מסתדר והוא רוצה לעשות את זה אחרת, אז כדי לא לדרוס את מה שאתה עשית ושתמיד תהיה אפשרות לROLLBACK הוא פותח את הקובץ שסיימת לעבוד עליו, נאמר גירסה D, עושה SAVE AS לגירסה E וזורק את גירסה D לOLD, ככה הכל נשמר וכלום לא הולך לאיבוד ועדיין תמיד יש קובץ אחד מעודכן בתיקיה של הפרוייקט - רק כל פעם שמישהו פותח אותו כדי לעבוד עליו, מספר הגירסה משתנה.
הבנתי. אבל זה רק במקרה שאתה "משנה" ולא "מוסיף"
כן. צריך לפעול עם שיקול דעת כמובן. אם הוספתי קוביה ירוקה אין צורך לשנות גירסה, אבל אם הפכתי את הקוביה שלך לכתומה אז כן לשנות גירסה.
כמה דברים:
כשפותחים את התיקיה הזו בדפדפן, אפשר לסמן קובץ מסויים ובצד שמאל בסרגל ישנה אפשרות להוריד גרסאות קודמות.
כך שגם אם מישהו "הרס" קובץ, תמיד אפשר לשחזר.

אז לא לשמור בשמות נוספים רק על המקורי.

חוץ מזה, כאשר כמה אנשים עובדים על פרוייקט מסויים, כדאי לפרק אותו לתתי קבצים.
כל מודל בקובץ נפרד.
חומרים אפשר גם בקובץ נפרד.

הבנתם את הרעיון.
בגדול כדאי לשים בנפרד כל דבר שאדם אחד בלבד צריך לעבוד עליו ואז לעשות לינקים לאן שרוצים בקובץ הסופי.

לצורך התרגול עכשיו כל אחד יבנה קובץ משלו עם ה"קוביה" שלו ואז נקשר כל קובץ לסצנה הראשית.

חוץ מזה, אני מפריד את השרשור הזה מהמקורי כי הנושא כבר מזמן לא אותו דבר.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
גוגל דרייב שומר ROLLBACK, איזה כיף...
איך עשית את הקוף?? עם הקוביות?