• 1 הצבעות - 5 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
פרוייקט "הצעצוע"
אז אני מניח שעכשיו שהצלחנו לסנכרן את הקבצים צריך שיבוא מישהו עם רעיון לפרוייקט.
אז יש לי רעיון. זה מן סדרת ילדים שיש בא כדור קובייה ופירמידה. (כולם כמובן עם עיניים פה וגפיים). העלתי ציורים של הדמויות וSketch של הפרק הראשון לתקייה המשותפת. אני רוצה לקרוא לפרוייקט הזה: "הצעצוע"
הי, לא יודע אם ראית, הוספתי אלטרנטיבה לסיום של הסטוריבורד ששמת.
נראה טוב, רק נראה לי שחסרים כמה ריבועים בין הקטע שמשולש מציע להם לשחק לבין הקטע שבו הם משחקים ביחד.
טוב, התחלתי לעבוד על המודל של העיגול הכחול:
İmage
פרסמתי בDrive גם את הרנדר וגם את המודל. אתם מוזמנים להסתכל ולתקן אם אתם רוצים. למרות שככה דמיינתי אותו, שאלתי את האחים הקטנים שלי ואמרו לי שהוא קצת מלחיץ. אז אולי צריך לשנות את הסגנון. מי שיכול תתחילו למדל את הדמויות האחרות. יש סה"כ שלושה והאמת שהמידול הזה לא לקח לי הרבה זמן.
בקשר לריג: פה החלק המסובך. הריג של הגוף אמור להיות פשוט כי אין גוף, רק גפיים. אבל כן יש צורך כFacial Rig רציני, וגמיש יחסית. משהו שאני לא יודע לעשות בכלל. אז כן צריך לחשוב על זה ואם מישהו יודע לעשות את זה טוב שיגיד.
גיליתי שעדיף בהרבה להשתמש בSHAPE KEYS במקום בRIG לפנים בשביל להשיג הבעות פנים. צריך רק עצם בשביל לפתוח ולסגור את הפה, וגם זה לא ממש הכרחי.
זה ההתחלה של Facial Rig לא? בונים Shape Keys ואז מקשרים עצמות לשלוט בהם.
בכלל לא. SHAPE KEYS זה מה שנקרא במאיה DRIVEN KEY. אלה מצבים שונים של הורטקסים שאתה יכול לעשות להם אנימציה. כלומר, אתה קובע קודם כל מצב בסיס של המש מבחינת הורטקסים, ואז אתה יוצר SHAPE KEY חדש ובEDIT MODE אתה יכול להזיז ורטקסים וליצור את ההבעה הרצויה ואז אתה יכול לעשות אנימציה לערך של ההשפעה של הSHAPE KEY - ב-0 הוא במצב בסיס וב-1 הוא 100% ההבעה החדשה ראה דוגמא:
http://www.youtube.com/watch?v=dy2RXtbSdoc
((16.03.2014), 00:11)BigMouse כתב: בכלל לא. SHAPE KEYS זה מה שנקרא במאיה DRIVEN KEY. אלה מצבים שונים של הורטקסים שאתה יכול לעשות להם אנימציה. כלומר, אתה קובע קודם כל מצב בסיס של המש מבחינת הורטקסים, ואז אתה יוצר SHAPE KEY חדש ובEDIT MODE אתה יכול להזיז ורטקסים וליצור את ההבעה הרצויה ואז אתה יכול לעשות אנימציה לערך של ההשפעה של הSHAPE KEY - ב-0 הוא במצב בסיס וב-1 הוא 100% ההבעה החדשה ראה דוגמא:
http://www.youtube.com/watch?v=dy2RXtbSdoc

ואם אתה רוצה אז יש גם בעברית...yinara100
"לכל כלל יש יוצא מן הכלל והכלל שאין לו יוצא מן הכלל הוא הכלל שיוצא מהכלל שאומר שלכול כלל יש יוצא מן הכלל"

אז האם הכלל הזה נכון גם לגביי בלנדר או שבלנדר גם יוצאת מהכלל...
אפשר גם לעשות Hook לכמה קודקודים ואז ניתן לשלוט על זה מבחוץ ע"י הזזת ריקנים (Empty, ניסיון תרגום מעניין...)
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
אני חושב שבזה הרגע המצאת מונח חדש בעברית...