• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Caustics in Cycles
אז לכל מי שאמר שזה לא אפשרי, עשיתי בדיקה ובכמות גבוהה יחסית של סמפלים (פה זה 1000), זה עובד מצוין.
İmage
נכון שהנקודות הלבנות נראות מכוערות בהתחלה, אבל כמו שאמרתי, בכמות גבוהה של סמפלים זה נראה טוב.
מה זה-Caustics?
"לכל כלל יש יוצא מן הכלל והכלל שאין לו יוצא מן הכלל הוא הכלל שיוצא מהכלל שאומר שלכול כלל יש יוצא מן הכלל"

אז האם הכלל הזה נכון גם לגביי בלנדר או שבלנדר גם יוצאת מהכלל...
אפשרי, כן. אבל בלתי אפשרי להפטר מהרעש ובסצינות מורכבות יותר זה מורגש עד כאב. לפיכך לא שמיש.
איך מפעילים את האופציה?
זה כך בברירת המחדל

((20.03.2014), 17:16)דניאל שריד כתב: מה זה-Caustics?

שאור שבור נופל על משטח הוא יוצר צורות כאלו, אתה יכול לראות בתמונה. נסה לקחת כוס זכוכית ולשים אותה על שולחן בשמש...
אוקי זה עובד רק עם ראפנס, וזה לא בדיוק עובד נכון. אצלי ניסיתי על סצינה עם יהלומים כך שנראה לי שלכוסות וכדו' זה יתן כן תוצאה טובה ומספקת.
נזכרתי פתאום שדי מזמן עשיתי טסט להשוואה בין שלושה מנועי רינדור RAYTRACE - בעיקר לבדוק את הCAUSTICS. אז הנה התוצאות:

בדקתי את אותה סצנה עם אותן הגדרות, לכל מנוע רינדור נתתי את הזכוכית ברירת המחדל שהמנוע מציע:
İmage

LUX RENDER
21 דקות, היתרון העצום של המנוע הזה הוא הדיוק הפיזיקלי המוחלט. החסרון, איטי גם ברינדור של דיפיוז רגיל. הוא מרנדר מאוד לאט הכל. אבל את הCAUSTICS הוא מרנדר בצורה מושלמת בלי להתאמץ בכלל.

İmage
CYCLES
12 דקות - 300 סמפלים. ללא ספק עולה על LUX גם באיכות הכללית וגם במהירות. אבל, איפה הCAUSTICS לכל הרוחות?

İmage
YAFARAY
5 דקות - ללא ספק המנוע הכי מרשים, גם באיכות, גם במהירות וגם בפיזיקה.
החסרון שלו שההתקנה שלו היא מוזרה למדי. עד כמה שהבנתי כדי לקבל את כל האפשרויות שלו צריך לקמפל את בלנדר מחדש יחד איתו והגרסה הכי אחרונה שמצאתי היא של בלנדר 2.67. אלא אם כן מישהו יפקח את עיני וימצא לי איך מתקינים STANDALONE של המנוע הזה שיעבוד עם כל הגרסאות. הוא כן עובד על בלנדר 2.70 אבל אין לי כמעט שום אופציות של הגדרות חומרים וכו'.
אתה בטוח שהפעלת את האופצייה בCycles?
לא ביטלתי את האופציה, אם לזה אתה מתכוון...
למה אתה אומר שyafaray הכי טוב? הCaustic של LuxRender יותר טובים והDiffuse והglass של cycles יותר טובים...