• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
תאורת חדר
אני עובד עכשיו על חדר שבסופו של דבר יהיה בסרטון אנימציה. יש לי בעיה עם התאורה של החדר. הוא אמור להיות סגור מכל צדדיו כשרק החלונות פתוחים (שני חלונות), וגם הם יהיו עם תריסים.
זו התאורה ששמתי: תאורת עולם של תמונת HDRI בעוצמה של 20, תאורת שמש בעוצמה של 5 ומכל חלון תאורת Area בעוצמה של 1 כל אחד. הרינדור נעשה ב-Cycles.
כרגע התאורה חלשה מדי וגם יש הרבה רעש. כשאני מגביר את העוצמה של התאורה יש עוד יותר רעש (ועוד יותר עם כל המודלים שעתידים להיות בחדר) וזה מתרנדר לאט מאוד.

רציתי לדעת אם יש איזו שיטה לסידור תאורה בחדר סגור כמו זה, או שהכל תלוי בניסיונות Smile

זה סידור התאורה בחדר:

İmage
קודם כל תראה רנדר.
דבר שני, למרות שהוא אמור להיות סגור, הייתי מציע לך "לרמות" ולהוסיף תאורה ממקור לא טבעי. החדר בטח נורא חשוך.
חשבתי באמת קצת לרמות אבל אני לא מכיר טריקים כאלה שהתאורה לא תהיה טבעית ועדיין תיראה כזאת, כלומר שלא יבחינו ששמתי פליין תאורה במקום שלא אמור להיות, למשל. אולי אפשר להוסיף בתקרה פליין עם Emission חלש כזה. אשמח לעצות.

הנה רנדר מלמעלה רק של החדר:

İmage

ושל החדר עם כל האובייקטים (חומרים וטקסטורות בתהליך כמובן):

İmage
זה נראה הרבה יותר טוב ממה שחשבתי. 
נסה לשנות את הזווית של השמש כדי שיותר אור יכנס. החלון כזה גדול ובסוף יש רק ספוט קטן של אור על הרצפה. 
בהרבה חדרים יש מנורת תקרה. אם תשים שם מקור אור זה יכול להיראות טבעי. שווה לנסות. 
שיניתי את הזווית של השמש, זה לא שינה את כמות האור שנכנסת לחדר, רק את המיקום של ההיטל מהחלון. אם אני אגביר את העוצמה זה כנראה יעזור, אבל גם יוסיף עוד רעש.
לגבי מנורת התקרה - שמתי מנורה, אבל אני רוצה רק אור טבעי מהשמש והשמיים. מה שכן, באנימציה הרוב יקרה בלילה, אז אני כן אצטרך את מנורת התקרה בתוספת תאורת לילה טבעית מבחוץ. הבעיה עם מנורת התקרה שאני רוצה שהיא תוציא אור צהוב-כתום כזה, אבל ממה שניסיתי זה נראה לא טוב כל כך.

ניסיתי גם לשים Ambient Occlusion, למרות שבדרך כלל אני מעדיף לא להשתמש בזה:

İmage
אולי לא הבנת אותי בקשר לזווית השמש. אתה צריך להנמיך אותה כדי שיכנס עוד אור. 
הנה דוגמא שלא נכנס הרבה אור:
İmage
הנה דוגמא שנכנס יותר אור: 
İmage

נראה לי שזה יעבוד
אם לא, במקום שמש תנסה Area בגודל של החלון. 
זה בדיוק מה שעשיתי, שחר. שיניתי את הזווית של השמש כמו שעשית, אבל לא שיניתי את המיקום, כי במנורת שמש המיקום לא משפיע, רק הסיבוב. בלנדר מחשיב אותה כמקור אור אינסופי שיוצאות ממנו קרניים מקבילות בכיוון הסיבוב, אם אני לא טועה.
לגבי ה-Area, לכל חלון כבר יש מנורת Area בנוסף על השמש הקיימת. אני אנסה לשנות אותן קצת.
שחושבים על זה שוב אתה צודק. תנסה להסתכל על חלונות אמיתיים ותראה איך הם מתנהגים. אני גם יחשוב על זה.
תעיף מבט באשכול הזה, היה כאן דיון מעמיק ביותר על תאורת פנים בסייקלס:

http://forum.blender.org.il/showthread.php?tid=731
תודה BigMouse, עברתי על כל האשכול ולקחתי כמה טיפים!
עשיתי רינדור לילי קצר של חלק מהחדר (עדיין בלי כל החומרים) - 1000 סמפלים, שעה וארבעים דקות. זה די רועש, אפשר לומר Undecided

İmage

קפיצה לפורום:

משתמשים אשר צופים באשכול: 1 אורחים