• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
סידור ה"אשקולות" בפורום
משהו קטן שמפריע לי בפורום ואני חושב שיעזור לכולם אם ישתפר, הרבה זמן אני חושב על זה ולא היה לי זמן לכתוב משהו על זה.
שכותבים הודעה בפורום, צריך קודם כל לבחור תחת איזה "אשקול" (אני חושב שכך קוראים לזה) לכתוב את ההודעה. למשל הודעה זו נכתבה תחת "משוב".
הנושאים השונים מחולקים לתוך קבוצות גדולות יותר, למשל "משוב" נמצא תחת "ראשי".
הרעיון של זה, זה סידור יותר נוח של הודעות מסוגים שונים, שיקל על ההתמצאות בפורום. 
הבעיה היא, שהסידור לא ממש נכון. ובדר"כ אני מוצא את עצמי כותב את ההודעות באותם פורומים. למשל, תמיד שלמישהו יש שאלה, הוא יכתוב בפורום "עזרה ותמיכה" תחת "לימוד בלנדר".
בהסתכלות בחלוקה לנושאים של blender artist, ראיתי ששם זה הרבה יותר טוב - אם יש לך שאלה בנושא מסויים למשל, אתה יודע בדיוק איפה לכתוב אותה. (אני לא אפרט עכשיו את כל הסידור, פשוט תסתכלו בblenderartist.org/forum.
לדעתי צריך לסדר את כל הנושאים לפי איך שזה מסודר בblenderartist. זה יקל מאוד על ההתמצאות בפורום. ויהפוך אותו, לדעתי למקצועי יותר. 
כמובן שblenderartist יותר פופולארי ולכן יש חלוקות לסוגים שאנחנו לא נצרך, כמו Paid Work לעומת volunteer work. צריך לחשוב על זה.
אשכול. כמו כזה של ענבים... Sleepy
"אשקול" זה מה שהמוכר עושה לו כדי להגיד לך כמה כסף מגיע לו...

אני דווקא מסתדר עם הסידור יופי, במיוחד אחרי שכבר התרגלתי אליו.
If it ain't broken, don't fix it
but it is broken... Dodgy
תן הצעה לשיפור מבלי שנצטרך להעתיק ממקום אחר, כלומר, תכתוב כאן בצורה מפורטת מה בדיוק צריך לשנות, עם הסבר למה זה טוב, פתח הצבעה וניישם את התוצאות.

זה לא קל לשנות משהו שכבר עובד למשהו שעוד לא ברור מה הוא שמתאים למישהו אחר וכו'.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט
למה אי אפשר להעתיק מblenderartist?
איך עכשיו?
אני חושב שאת כל ה"עזרה ותמיכה" צריך לחלק לדברים השונים שעושים בבלנדר. למשל:
1. מידול ופיסול
2. טקסטורות וחומרים
3. תאורה 
4. רינדור
5. ריג
6. אנימציה

(לאו דווקא בסדר הזה)

המטרה היא שלא כל השאלות יהיו באותו פורום. 

משהו דומה  צריך לעשות ל"פרוייקטים סופיים/פרוייקטים בתהליך"
למשל להפריד בין סטילס לאנימציה. 
((03.05.2014), 08:57)שחר הר-שוב כתב: אני חושב שאת כל ה"עזרה ותמיכה" צריך לחלק לדברים השונים שעושים בבלנדר. למשל:
1. מידול ופיסול
2. טקסטורות וחומרים
3. תאורה 
4. רינדור
5. ריג
6. אנימציה

(לאו דווקא בסדר הזה)

המטרה היא שלא כל השאלות יהיו באותו פורום. 

משהו דומה  צריך לעשות ל"פרוייקטים סופיים/פרוייקטים בתהליך"
למשל להפריד בין סטילס לאנימציה. 
אין טעם, הקהילה שלנו קטנה מידי.
כרגע ישנן פורומים משולבים מכיוון שאין מספיק אשכולות בפורומים הללו ולכן הם אוחדו (לדוגמה פורום אתגרים שהיו בו 4 אשכולות ושולב עם פורום תחרויות).

כרגע, בכדי לעשות סדר אני אצור תגיות מיוחדות לפורומים הללו (כמו למשל שבפורום אתגרים ותחרויות יש תגיות "אתגר" ו"תחרות").

חשוב שתבינו, יש המון שינויים שיכולים לשדרג את הפורום אבל הם לא ישומים מכיוון שהקהילה קטנה מידי.
ברגע שיהיו לפחות 25 פעילים קבועים נוכל לאפשר את השינויים הללו. (מה שעובד בBlender Artist  עובד מכיוון שהקהילה שלהם גדולה).
כן, אבל מצד שני יש פורומים שלא משתמשים בהם כלל...
נו טוב, אני מניח שאתה צודק
אגב, חשבתי בהזדמנות לשים קישור קבוע לספריה שבה יהיו כל הקבצים שאני מעלה כדי להסביר דברים מסויימים וגם את התמונות שקשורות כך שהם ימצאו באופן מרוכז ותמיד יהיה ניתן לגשת אליהם.

אני רק צריך לסדר את מה שיש שם באופן יותר ידידותי.
"אין ייאוש בעולם כלל!" - זה על באמת.

יניב גרשוני | תלתיסט