• 0 הצבעות - 0 בממוצע
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
תוכנה לבניית מוסיקה ללינוקס
מי שלא מכיר ורוצה להכיר וגם עוסק במוסיקה, נתקלתי לאחרונה בתוכנה מדהימה לבניית מוסיקה - מאוד דומה לFRUITY LOOPS אבל קוד פתוח ורצה גם על ווינדוס וגם על לינוקס.

הפלא נקרא LMMS
http://lmms.sourceforge.net/home.php

זהו סיקוונסר משולב, עם כמות אינסופית של ערוצים (טוב, כמה שהמחשב יכול לסחוב), PIANO ROLL לכתיבת קטעים. אפשר לשלב סינטיסייזרים מובנים בתוכנה או VST PLUGINS , אפשר לשלב גם SOUND FONTS, סיקוונסר נוסף לעריכת מקצבים, בקיצור, כל מה שצריך כדי לכתוב ולבנות מוסיקה. כיפית ונוחה לעבודה.
עדיין חסרים בה הרבה דברים - זוהי רק הגירסה הראשונה, אבל בהחלט יש לה פוטנציאל להיות הבלנדר של תחום המוסיקה.
גם אני עובד עם lmms, תוכנה מוצלחת ביותר ומומלצת
הייתי ממליץ גם על audacity , תוכנה פשוטה אך עושה את העבודה
בברכה, אוהד.
יש עוד תוכנות מוסיקה ללינוקס,
LMMS נמצאת כבר די הרבה זמן בסביבה

אחת שבאמת נחשבת מקצועית זאת http://ardour.org/
היא באה להיות כתחליף לקיובייס עד כמה שאני מבין,
קצב הפיתוח שלה נחמד מאוד.
נכון, ARDOUR טובה מאוד, קישקשתי איתה קצת בMAC פעם, אבל אין לה גירסה לווינדוס. וגם אני לא בטוח שהיא חינמית.
מכל התוכנות מוסיקה בקוד פתוח החינמיות שבדקתי LMMS היא בעלת הפוטנציאל הגבוה ביותר, מבחינת אפשרויות ונוחות עבודה. AUDACITY לוקה בחסר בצורה חמורה, היא עורך סאונד מצויין, אבל חסרים לה שני דברים קריטיים, איזושהי תמיכה אפילו מינימלית במידי שאין לה, וחמור אפילו יותר שאין לה שליחות של אפקטים על הערוצים בREAL TIME, כלומר, כל אפקט שרוצים להוסיף לערוץ מסויים - אפילו קומפרסור פשוט ביותר - צריך להחיל את זה על הערוץ, אי אפשר לעשות מיקס כמו שצריך בצורה כזאת, פשוט נורא.
אין תחליף אמיתי חינמי כרגע לקיובייס, אבל אם ימשיכו לפתח את LMMS כמו שצריך ויוסיפו לה תמיכה בערוצי אודיו כמו שצריך, היא עשוייה לעמוד כמתחרה.

הוא שחשבתי, ARDOUR לא ממש חינמית, יחסית מאוד זולה עם כמה אפשרויות תשלום, או שאפשר לקמפל אותה לבד, אבל עדיין יש לה מודל מסחרי מסוג כלשהו.